Kirbuturg on justkui omaette maailm: lettide vahele sisenedes hakkad hõljuma nagu Alice Imedemaal ühes teises ajavööndis, kus saatjateks kõikvõimalikud stiilid, ajastud, värvigammad, mustrid, vormid. Olgu tegemist kas iseteenindava kirbuturu või aktiivset ning vahetut suhtlust pakkuva kirbukaga – nipid, kuidas kirbukal ellu jääda ning veel enam, kuidas võtta sellest kõik, mis võtta annab, kuluvad alati tagataskusse ära!

Kui satud kirbuturule aga pigem ostlejana, siis võid leida alljärgnevast nii mõnegi huvitava ning kasuliku nõuande.

Kirbuturg on koht, kus hoida silmad lahti

Kirbuturg – nii, nagu kõik Uuskasutuskeskusedki üle Eesti – on tulvil kõikvõimalikest esemetest, alates nipsasjakestest, riietest, raamatutest ning lõpetades suure mööbliga. On täiesti inimlik, et esmapilgul ei suudagi kõike hoomata. Seepärast tuleks kirbukale minnes varuda endale mõnusalt palju aega, et kulgeda rahulikult ühe riiuli juurest teiseni, midagi kahe silma vahele jätmata. See on samal ajal väga hea teadlikkuse ning tähelepanu suunamise harjutus: olla tõeliselt kohal, nautida hetke ning aeglase šopingu võlu!

Mine pigem varem, kui soovid laia valikut; mine pigem hiljem, kui soovid parimat hinda

See nõuanne sobib iseäranis ühepäevastele vahetu suhtlusega kirbuturgudele, kus tullaksegi kokku, et nautida aktiivse kauplemise ning suhtlemise melu. Varajane kana leiab tera: kirbuturg ootab sind juba hommikutundidel, pakkudes laia valikut kõikvõimalikku kraami. Nii on ka suurem tõenäosus leida just seda, mida oled tulnud otsima. Lisaks sellele on ostlemine ilma suurema rahvasummata mugav ning rahulik.

Kui aga sinu eesmärgiks on saada võimalikult soodsaid diile, tasub kirbuturule minna pigem päeva teises pooles – ükski müüja ei ole huvitatud oma asjade tagasi koju viimisest ning pea alati ollakse nõus parimat pakkumist tegema.

Tee puhkepause, joo ning söö piisavalt

Nagu ennist juba mainitud, kipub kirbuturu maagiline maailm meid endasse neelama, nii et unustame ümbritseva sootuks. Sealjuures ka iseenda ning oma keha elementaarsed vajadused. Võta kirbukale alati kaasa pudel vett ning mõned kergemad snäkid või kosuta end mõnes lähedalasuvas kohvikus. Kui kõht on täis, keha ning vaim puhanud, teeme ka läbimõeldud valikuid ega pea hiljem kahetsema emotsioonioste.

Kirbuturg võimaldab koguda lisaks asjadele ka inspiratsiooni

Kirbuturg on suurepärane koht, kust ammutada ideid kõikvõimalikeks uuteks DIY projektideks. Jäta kas või rahakott koju, et ei tekiks kiusatusi ega pragmaatilisi mõtteid stiilis “kas mul on ikka seda vaja?” ning lihtsalt kõnni ning ahmi endasse kogu seda loomingulisust, mida taaskasutus oma lõpututes variatsioonides pakub! 

Kevad on suurepärane aeg, värskendamaks oma kodu või garderoobi uute kihvtide ning isikupäraste esemetega. Niisiis, pane plaan paika ning sea sammud mõne ägeda kirbuturu või endale lähima Uuskasutuskeskuse suunas!