Kooliaasta algus tähendab tavapärasest suuremaid väljaminekuid, eriti siis, kui peres on mitu koolis käivat last. Kulude kontrolli all hoidmiseks tasub teha vajalikest asjadest nimekiri ning enne ostmist poodide hindu võrrelda, sest ka tavaliste vihikute hinnavahe võib olla kahekordne.
Hinnavõrdlust saab teha nii suuremate kauplustekettide kodulehtede abil, millel kehtivad kampaaniahinnad üleval, kui ka foorumeid ning ajalehtede tarbijakülgi lugedes. Kuna algklasside laste vanematele antakse (loodetavasti) koolist juba üsna varakult vajaminevate koolitarvete nimekiri, saab hinnavõrdlust tehes nimekirja kaupade maksumuse lisada ning nii saada selgema pildi eesootavatest kuludest. Koolikulude eelarve vormi, kus erinevad kululiigid alates vihikutest lõpetades huviringide kuludega kirjas,leiad siit.
Seejärel tuleks üle vaadata oma pere eelarve – kas kõike, mis nimekirja pandud, on võimalik osta või tuleb kuskilt kärpida või ostu edasi lükata. Kui sa isiklikku või pere eelarvet veel ei koosta, siis mugavalt saad veebipõhist eelarvet pidada siin.
Esimesse klassi minevate laste vanematel tasub teada, et mitmed omavalitsused maksavad kooliteed alustavatele lastele koolitoetust, mille summa suuruse ja maksmise korra otsustab omavalitsus. Toetuse saamiseks tuleb reeglina kirjutada avaldus. Eraldi toetusi võib olla võimalik saada vähekindlustatud või paljulapselistes peredes kooliminevatele lastele. Uuri toetusvõimaluste kohta oma kodukoha omavalitsusest. Tallinnas esmakordselt kooli mineva lapse toetust saad taotleda riigiportaalis. Riigiportaalist saad vaadata ka teiste omavalitsuste koolimineku toetusi.
- Võrdle erinevate poodide hindu ning koosta koolikaupade eelarve.
- Poodi minnes võta kaasa ostunimekiri, see aitab vältida ebavajalike asjade korvi kuhjamist.
- Populaarsete tegelaste nagu Angry Birds või Hello Kitty tegelaste piltidega vihikud ja pinalid maksavad rohkem kui tavalised vihikud ja pinalid.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta