Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Finantsinspektsiooni korraldatud õpilaste lühifilmikonkursile "Mina ja raha" saab teadliku tarbimise teemalisi filmiklippe või stsenaariume esitada aprillikuu lõpuni. Peauhinnaks on videokaamera.

Konkursil osalemiseks tuleb mõelda välja lugu, joonistada see enda jaoks lahti pildireana, salvestada kuni 3 minuti pikkune filmiklipp ning laadida üles hariduse ja teaduse andmesidevõrgu EENet koduleheküljele http://joonistaja.eenet.ee.  

Õpilased, kes tehnikaga kimpu jäävad, saatku e-posti aadressile konkurss@hm.ee stsenaarium (lugu koos pildireaga), mille maht on 5-7 lehekülge.

Korraldajad on omalt poolt välja pakkunud kümmekond teemat, mis haakuvad tarkade ja mõistlike otsustega rahamaailmas.

30. aprilliks 2009. a saabunud töid hinnatakse kolmes vanuserühmas: 6-11aastased, 12-15aastased ja 16-19aastased õpilased.

Parimad klipid ja stsenaariumid valib välja žürii, kuhu kuuluvad haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Raul Malmstein, Eesti Panga asepresident Andres Sutt, Innovatsiooniaasta 2009 partnersuhete juht Piret Potisepp, filmiprodutsent Artur Talvik, stsenarist Peep Pedmanson ja ajakirjanik Rein Sikk.

Iga vanuserühma parimad saavad auhinnaks Canoni videokaamera, teistele tublimatele jagatakse samuti vahvaid auhindu. Konkursi võitjad kuulutatakse pidulikult välja 22. mail Eesti Panga Iseseisvussaalis.

Täpsemad tingimused ja teemad leiab Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehelt www.hm.ee/index.php?0510235  ja Finantsinspektsiooni tarbijaveebist www.minuraha.ee.  

Konkurss kuulub Haridus- ja Teadusministeeriumi õpilasvõistluste sarja "Vaatan ja imestan, märkan ja õpin!".