Kadaka Konverentside koolitustesari “Tervise teerajad” jätkab tervise ja heaolu teemadel, kui 5. novembril teeb sissejuhatuse ajurveeda maailma Mirjam Hakkaja, psühholoog ja tunnustatud ajurveeda kliiniline konsultant. Üheskoos vaadeldakse meele rolli immuunsuse tugevdamisel.
- Inimene, kogukond, ühiskond
- 3. november 2020
- Foto: Pixabay, CC Public Domain
Ajurveeda, mis sanskriti keeles tähendab eluteadust, on Indiast pärit ammune õpetus. Ajurveeda keskendub inimesele ja tema unikaalsusele, tegeledes haiguste ennetamisega. Selleks korrigeeritakse füüsilisi ja psühholoogilisi tervisemuresid elustiili kohanduste ja loomulike teraapiate abil. Ajurveeda võib abistada nii krooniliste kui ka akuutsete tervisehädade korral, täiendades arstide ettekirjutusi ja ravi.
Eeloleval koolitusel arutleb ajurveeda praktik ja konsultant Mirjam Hakkaja, kuidas mõjutavad teineteist keha ja meele ühtsus, mis on holistilise maailmakäsitluse alustaladeks. Üheskoos heidetakse värske pilk Maslow vajaduste hierarhiale ning mõtestatakse vana tuntud ütlust: “Terves kehas terve vaim.” Vastuse leiavad küsimused alates sellest, millised on keha ja meele erinevad “huvid”, kuni selleni, mis on panchakarma ja kuidas selle abil immuunsust tugevdada.
Mirjam Hakkajal on magistrikraadid Tartu Ülikoolist nii keeleteadustes kui psühholoogias. Ajurveedani juhatasid Mirjami tema enda ja pereliikmete terviseprobleemid. Ajurveeda lihtsad, kuid sügavad praktikad on andnud neile lahenduse, õpetanud elama hetkes ja nautima elu kogu selle mitmekesisuses. Mirjam on ajurveedat õppinud Šveitsis dr Atreya Smithi ja Indias dr Sunil Joshi juures.
Seminar on eesti keeles ja kestab orienteeruvalt 3 tundi. Pääsmeid hinnaga 25 eurot saab lunastada Fienta.ee kaudu või Piletilevi müügipunktidest (lisandub vahendustasu). Osalejate arv õhtul on piiratud, et tagada hajutatus. Soovijatel on võimalused käte pesemiseks ja desinfitseerimiseks, saadaval on kaitsemaskid.
Kadaka Konverentside koolitustesari “Tervise teerajad” on ellu kutsutud, et anda huvilistele võimalus läheneda tervisele erinevatest vaatenurkadest, leidmaks oma tõde tervislikust elust. 2020. aastal toimuvad koolitused neljapäeva õhtutel ja alates 14. novembrist ka laupäeviti. Lähiajal saab kuulda veel teadlikust kehatööst (14.11, Tiit Trofimov), emotsioonide mõjust meie tervisele (19.11, Rita Rätsepp), avameelselt meie kehadest (26.11, Eesti Tervishoiu Muuseum) ja teadlikust hingamisest (28.11, Heiki Tomson).
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta