1. novembril toimus Tallinna Ülikoolis neljandat korda Adapteri koostöövõrgustiku ja Eesti ettevõtjate koostööfestival „Õigel ajal õiges kohas“, kus tunnustati teadusasutuste ja ettevõtjate edukaimaid koostööprojekte. TÜ projektidest tunnustati targa lauda kontseptsiooni väljatöötamist koostöös Koivakonnu mahefarmiga. TÜ-st juhtis projekti tehnoloogiainstituudi insener-konstruktor Tauri Tätte.

  • Maamajandus
  • 7. november 2018
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Koostööfestivalil tutvustasid Eesti kõrgkoolide tippteadlased ettevõtjatele koostöö- ja arendusvõimalusi. Räägiti töötajate tulemuslikust sisseelamisprotsessist, tööstressi ja -väsimuse ennetamisest, tuleviku tootmises vajalikest oskustest ning targa linna lahendustest. Lisaks tutvustati digilahenduste tootearendust. Üheskoos arutleti, kuidas tooteid ja teenuseid lihtsamaks disainida, kuidas saavutada konkurentsieelist ning küsida toodete eest kõrgemat hinda.

TÜ-d esindasid koostööfestivalil Livia Matt, Taavi Unt, Ronald Väli, Mait Lang, Patrick Joan Thomson ja Tõnu Esko.

Järgmisel aastal toimub koostööfestival Tartus.

Adapter on Eesti teadus- ja arendusasutuste koostöövõrgustik, mille eesmärk on viia lihtsasti ja kiiresti kokku ettevõtjad ja teadlased. Võrgustikku kuulub 12 teadusasutust: Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tallinna Tehnikakõrgkool, Estonian Business School, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut, Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskus (STACC), Toidu- Ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus ja BioCC OÜ.