Eesti Koostöö Kogu nõukogu valis oma uueks esimeheks UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni juhi Marika Valgu. Samuti otsustas nõukogu käivitada kümneid valitsusväliseid organisatsioone koondava uue programmdokumendi – Harta 2011 ette valmistamise.
Eesti Koostöö Kogu nõukogu valis oma uueks esimeheks UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni juhi Marika Valgu. Samuti otsustas nõukogu käivitada kümneid valitsusväliseid organisatsioone koondava uue programmdokumendi – Harta 2011 ette valmistamise.
- Bioneeri uudised
- Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
- 25. august 2010
Eesti riigi ja ühiskonna tuleviku võtmeküsimustele ja arenguvõimele keskenduva Harta konsultatsioonid algavad käesoleval aasta sügisel.
„Koostöö Kogul on meie ühiskonnas täita väga oluline roll – käsitleda tõenduspõhiselt ning arendada ühiskondlikku debatti Eesti arengu jaoks tähtsates valdkondades, olgu selleks siis meie inimvara tulevik ja rahvussuhted, hariduse ja tööjõu temaatika või laiemalt võttes inimeste elukvaliteet ja meie elukeskkond. Just enesekriitilise ja samas ülesehitava vaatega ühiskonnas saame endale seada uued arengueesmärgid ning hoida otsustajate horisonti üle valimistsüklite. See on Eesti demokraatliku arengu jaoks ülioluline,“ rõhutas Marika Valk.
Mis on Koostöö Kogu?
Eesti Koostöö Kogu on Eesti pikaajalisest arengust huvitatud valitsusväliste organisatsioonide koostöövõrgustik, mille sihiks on osapoolte seisukohtade teadvustamine, kooskõlastamine ning selle alusel hinnangute ja ettepanekute kujundamine riigi tuleviku võtmeküsimustes. 2008 aasta veebruaris võeti vastu vastav programmdokument – Harta 2008.
Koostöö Kogu nõukogusse kuuluvad tuntud valitsusväliste organisatsioonide esindajad ja eksperdid: iluuisutamistreener Anna Levandi; Eesti Kirikute nõukogu president, piiskop Einar Soone; tuntud ettevõtja Olari Taal; Eesti Keele Instituudi direktor ja Tartu Ülikooli professor Urmas Sutrop; ettevõtja ja Arengufondi nõukogu esimees Raivo Vare; Tallinna Ülikooli professor Rein Veidemann. Koostöö Kogu igapäevatööd juhib Peep Mühls.
Mis on Harta?
Edaspidi iga kolme aasta tagant uuendatav Harta 2008 keskendub Eesti arengu neljale võtmevaldkonnale – rahvastikule ja rahvatervisele, haridusele, tööjõule ning rahvustevahelistele suhetele.
Harta ettepanekute tulemusena koostab Koostöö Kogu partnerluses Eesti Haridusfoorumiga ning Haridus- ja Teadusministeeriumi osalusel Eesti pikaajalise hariduse strateegiat.
Harta protsessiga on tänaseks ühinenud 73 organisatsiooni. Koostöö Kogu ja Harta protsess ei konkureeri ühegi teise kodanikualgatusega, vaid kutsub neid koostööle.
Millega Koostöö Kogu veel tegeleb?
Koostöö Kogu tegevuse väljunditeks on lisaks Harta Ettepanekutele samuti Eesti Inimarengu Aruanne (EIA), mis vaatab Eesti arengut rahvusvahelises võrdluspildis.
Käesoleva aasta maikuus kutsuti Koostöö Kogu eestvedamisel ellu Rahvuste Ümarlaud, mille ülesandeks on kaasata Eesti ühiskonna jaoks oluliste küsimuste aruteludesse erinevast rahvusest, erineva emakeele ja kodakondsusega Eesti elanikke. Ümarlaua tegevus on teemapõhine. Igal aastal määratleb ümarlaud fookusteema, millele antud aastal keskendutakse. Ümarlaua töö tulemuseks on avalik aruanne, mis edastatakse koos ettepanekute ja soovitustega Vabariigi Presidendile ning asjaomastele seadusandliku ja täitevvõimu organitele.
15. juulil 2010 esitlesid Eesti Koostöö Kogu ja Säästva arengu komisjon Eesti Inimvara Raportit. Raport on poliitikasoovituste dokument, mis käsitleb kompleksselt Eesti inimvara pikaajalisi probleeme ja nende lahendamise võimalusi.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta