Mööbli ja esemetega üle kuhjatud ruum võtab elanikelt elujõu ja takistab positiivse energiavoogude vaba liikumist. Halvemal juhul mõjub see isegi depressiivselt, üks põhjalik puhastus virgutab nii teovõimet kui ka loovat energiat. Üleliigsed esemed on sajandilõpu haigus, maise vara üleküllus käib käsikäes igavese ajapuudusega, mis takistab pühendumast tõeliselt südamelähedastele asjadele. Meie elud on ülekoormatud ja takistavad aktiivset eluviisi.
- Tarbimine ja tervis
- 50Pluss
- 7. september 2009
Kui vaadata riidekappi ja mõtelda, kui suurt osa oma garderoobist te olete viimasel ajal kasutanud ning mida pole kapist välja võtnud juba aastaid. Tehke katse: pange suurpuhastuse käigus kõik ülevaadatud riidepuud konksuga enda poole rippuma, et oleks ebamugavam võtta. Neid riidepuid, mida te pole aasta jooksul mugavuse mõttes ümber keeranud, tasub üle vaadata, kas vajate ikka seal rippuvaid rõivaid? Teadjad kinnitavad, et igapäevast kandmist leiab kogu garderoobist üldjuhul vaid 20 protsenti. Mõtlema peaks ka sellele, et et kui riie väljendab kandja olemust, siis kas teie praegune rõivastus peegeldab praegust või minevikku jäävat sisemist mina.
Millised asjad on tarbetud
Tarbetu ese tekitab masendust, ebamäärast süütunnet või nukrust:
• Seisab enamasti kasutuseta
• Ei oma emotsionaalset väärtust
• Sellele pole ruumis õiget kohta
• Aastaid poolikuna seisnud
• Vägisis interjöri pressitud
• Pragunendu nõud või rikkis vahendid, mille kordategemiseks pole põhjust
• Kingitus, mis oli juba saades vastumeelne
Vabastege end tarbetutest asjadest ja olukordadest, mida te ei vaja ega armasta. See takistab uusi võimalusi teie ellu tulemast, pärsib arengut ja hoiab teid vanas kinni.
Näiteks ebameeldivad suhted, mis on enamasti tingitud kohusetundest või üldsuse arvamusest, pooleliolevad või lõpetamata käsitööd, katkised määrdunud esemed, kitsaks või laiaks jäänud püksid. Ka soovimatud kingid, mida toote välja siis kui kinkija külla tuleb. Asjad, mida arvate, et võib ühel päeval vaja minna, kuigi oma südames teate, et neid ei lähe kunagi vaja. Jõulukaardid ja kirjad inimestelt, keda te ei mäleta. Tühjad lillepotid, mille sisu on surnud, Retseptokogud toitudele, mida te kunagi ei valmista. Osaliselt kasutatud vanad kosmeetikavahendid ja kehtivuse kaotanud ravimid. Kuhjatud ajakirjad ja ajalehed, mida enam kunagi ei loeta. Paariliseta jäänud sokid ja ärakantud jalanõud.
Läbimõeldud ladustamine on hea energia alus, kaaluge hästi läbi panipaiga asukoht, kuhu ladustada, korrastada tuleks seda paar korda aastas.
Kelder sümboliseerib alateadvust ja lahendamata minevikuprobleeme. Vaadake, mida te oma keldris hoiate. Korrastamata keldrisse armastab koguneda roiskuv energia. Kui mõte keldri puhastamisest tekitab teis soovi ära minna, siis on viimane aeg koristustöödega pihta hakata ja kõrvaldada koli, mis blokeerib energia liikumist.
Kui tunnete end rusutuna ja koormatuna, siis vaadake pööningule, miski lasub teie pea kohal ja painab. Tihti asuvad pööningul emotsionaalset laadi esemed, sama kehtib lae piiril olevate kappide ja panipaikadega.
Mõned meist koguvad esemeid kollektsioneerimise eesmärgil. Poolkogemata ostetud ilueese võib aga vallandada samalaadse esemete kokkukuhjamise kingiga hädas olevate sõprade poolt. Kuni kogutavad esemed pakuvad huvi ja omavad koguja silmis väärtust, on kõik hästi. Küsige endalt, kas need esemed tõesti esindavad teie praegust mina või seda, kelleks soovite saada.
Meid ümbritsevad esemed on meiega pidevas ühenduses, suudavad meid mingil tasemel mõjutada ning jõuda sümbolitena meie alateadvusesse.
Allikad: Siret Seeder "Eesti oma Feng Shui" ja Tervendav kodu
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta