Kose-Uuemõisas avati Eestis esimene ratastooliga inimestele mõeldud kalapüügiplatvorm, mille rajamist toetas Põllumajandusministeerium.

Eestis ainulaadne projekt viidi ellu Maaelu Arengukava meetmest „Maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamine“ raames. Oxforelli Puhkekeskuse kalapüügisilla juurde rajati spetsiaalne platvorm, kuhu on hõlbus ligi pääseda ka ratastooliga.

Platvorm on osa Pirita jõe ürgorus Kose-Uuemõisas tegutsev maaturismiettevõte Oxforelli Puhkekeskus arendusest, mille jaoks saadi samast meetmest toetust 2008. aastal. Lisaks kalasillale korrastati projekti raames ka puhkekeskuse hoonestust ja teedevõrgustikku.

Projekti avanud põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri sõnul on Oxforell hea näide maaelu mitmekesistamisest ja selleks antava toetuse kasutamisest. „Põllumajandus- ja maaelutoetustena mõistetakse tihti vaid põllumajanduse toetamist, kuid tegelikult on meie eesmärgiks järjest enam arendada maaelu tervikuna ning soodustada seal ka teiste ettevõtete tegutsemist,” rääkis Seeder.

Pidulikust sündmusest võtsid osa ka presidendi abikaasa Evelin Ilves, sotsiaalminister Hanno Pevkur, Harju maavanem Ülle Rajasalu ning Kose abivallavanem Merle Pussak. Kohale olid kutsutud rehabilitatsiooni, taastusravi ning teiste liikumispuudega inimestega kokkupuutuvate asutuste ja ühingute esindajad.