Harmonia ökosalongi eestvedaja Heli Kann jagab Bioneeri lugejatega nõuandeid, kuidas kaitsta oma nahka päikese eest, sest ka kevadine päike võib liiga teha.
Harmonia ökosalongi eestvedaja Heli Kann jagab Bioneeri lugejatega nõuandeid, kuidas kaitsta oma nahka päikese eest, sest ka kevadine päike võib liiga teha.
- Tarbimine ja tervis
- Heli Kann
- 29. aprill 2010
Ayurveda järgi ei tohiks pea saada ülekuumenemist – seega esimene asi, mis päikese käes viibides tuleks teha, on katta pea mingit heledamat sorti peavarjuga.
Kui kasutame ainult looduslikke vahendeid, siis näo ja juuste kaitseks on kõige paremad kookose- ja jojoobaõli. Kookos on oma omadustelt jahutava toimega, jojooba tugevdab naha kaitsevõimet ja omab looduslikku päiksekaitsefaktorit ~6.
Neile, kes soovivad, et päevitus paremini nahale kinnistuks, ja seal kauem püsiks soovitan vanast ajast tuttavat kakaovõid. Kuid tugeva kiirguse korral peaks sellega ettevaatlik olema – nahk võib vägagi kiirelt tumeneda...
Kasutada võib ka taimeõlisid, mis omavad looduslikku UV faktorit, samas jahutavad, niisutavad ja kaitsevad. Suurepärase päevitussegu saab järgmistest taimeõlidest:
Baasõliks kookos + jojooba + kakaovõi + šeavõi.
Et kookos, kakao ja šeavõi on loomult tahked, siis võiks neid kokkusegamisel veevannis veidi soojendada. Suhe võiks olla ca 3 / 2 / 1 + 3 osa jagu jojoobat.
Šeavõi on unikaalne õli, mis moodustab nahale hingava kaitsekihi samal ajal varustades sügavamaid kihte piisava niiskusega. Nii püsib nahk meeldivalt niisutatud ka kõrvetava päikese käes.
Need, kes veel luksuslikumat nahakatet soovivad, võivad lisada eelolevatele komponentidele argaani õli. Argaani õli sisaldab palju antioksüdante ja niisutab naharakke kõige sügavamal tasandil. Nii kaitseme ennast ka vananemisilmingute eest.
Millega toita nahka peale päevitamist?
Annan siin paar head retsepti. Toimeaineteks on siingi põhiliselt samad taimeõlid, kuid nüüd võiks neile lisada veel rahustavaid eeterlikke õlisid.
Päevitusjärgne kookosvõie:
- 50 g kookosõli
- 20g mandli või jojoobaõli
- 25 g roosivett või aloemahla
- 20 tilka lavendli eeterlikku õli
- 10 tilka piparmündi eeterlikku õli
- 10 tilka sandlipuu eeterlikku õli
Valmistamine: kookosõli sulatada veevannis, lisada jojoobaõli, pidevalt segades. Võtta pott tulelt ja pihustada vähehaaval roosivett õlisegusse, pidevalt kloppides ja jälgides, et vedelik lahustub õlis. Lõpuks lisada eeterlikud õlid ja panna valmissegu kaanega suletavasse purki. Asetada purk jahedasse.
Päevitusjärgne toiteõli:
- Kakaovõi
- Jojooba või makadaamiapähkli õli
- Kanepiõli
- Nisuidu õli
- Porgandiõli
- Lavendli, sandli eeterlik õli
- Roosivesi või aaloemahl
Valmistamine samadel põhimõtetel kui eelnev segu. Kogused valida vastavalt soovile.
See segu on väga tõhus ka päiksepõletuste korral.
Spetsiaalne päiksekaitse näole:
- Makadaamiapähkli õli
- Sarapuupähkli õli
- Kookosõli
- Jojoobaõli
- Šeavõi
Eriliselt kaitsev ja hooldav õlisegu, mis hoolitseb ka kapillaarse ja vananeva näonaha eest!
Head katsetamist ja rõõmu päikesest ja isetegmisest!
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta