Parimpood ökosalongi eestvedaja Heli Kann jagab Bioneeri lugejatega nõuandeid, kuidas puhastada nahka seebita.

Looduslähedasele inimesele ei ole ammu enam uudis, et kõik see, mida endale peale määrime, imbub läbi naha vereringesse ja avaldab kas positiivset või negatiivset mõju närvisüsteemile.

Me peame ju tähtsaks, et toit, mida suhu paneme oleks puhas, värske ja täisväärtuslik. sest me teame, et  toidust saab keha elutegevuseks põhilise ehitusmaterjali. Miks peaks vähemtähtis olema see, mida sööb meie nahk? Kas sooviksid maitsta kreemi, mida paned oma näole? Või rüübata sõõmu näovett?

Olen keemias vähe haritud ja mälu ei pea kinni kõiki neid nimetusi, mida tituleeritakse kahjulikeks nii toidu- kui kosmeetikatööstuses. Seepärast olen valinud lihtsama tee – teen kosmeetikavahendeid sellest, mida julgeksin ka süüa, olles kindel, et tegu on kas koduaia, metsikult kasvanud  või orgaaniliselt toodetud tootega.

Vaata korra, mida sisaldab sinu dušigeel? Kui pesed ennast seebiga, kas pead kindlasti kasutama järgnevalt ka ihukreemi? Miks? Vaata, mida sisaldab see ihukreem?

Loomulik ju oleks, et kui nahk toimib oma normaalses fuktsioonis, siis suudab ta  iseennast taastada – ehk tagada piisava niiskuse- ja rasvasisalduse... Ja seda ta tegelikult ka teeb, kui oskame vaid teda õieti kohelda ja toita.

Järgnevalt toon ära mõned näpunäited kehapuhastuseks ilma seebita. Siinkohal tuleks arvestada, et liialt palju sellist „möglamist“ võib kitsendavalt mõjuda kanalisatsioonitorudele! Samas on mesi, sool, suhkur need, mis ilusti veega segunevad ja seal lahustuvad.

Kõige mõnusam:

Sega kokku ca 2 spl head vedelat  mett ja samapalju või veidi rohkem kaerakliisid. Saad suhteliselt tugeva massi, mis peopesa sees omandab seebitüki tunde. Hõõrugi ennast üleni selle veidi kleepuva massiga kokku. Paned tähele, et see isegi veidi vahutab?!

Veidi karedam latte:

Orgaanilist kohvipaksu võid täiendada kitsepiima või täispiima mandiga, kaneelipulbri ja vähese osa riisijahuga. Külluslikuma maitseomaduse saavutamiseks võiks lisada puhast kakaod ja kardemoni. Segu on vedelam, kuid üsna tihke, mis annab hästi nahka masseerida. Ergutav kohvi latte lõhn äratab ka meeled.

NB! Ettevaatlik tasub selle seguga olla kuumal suvepäeval ja siis, kui vererõhk või sisemine kuumus loomulikust kõrgemad.

Koorib-lõhnastab:

Pruun suhkur, veidi kastoorõli ja oliivõli + apelsinikoore pulber või nisukliid + apelsini, sidruni, vanilje või muu meeldivat eeterlikku õli (ca 4-5 tilka).

Kõigi nende segude koostises on piisavalt nii puhastavaid kui toitvaid aineid. Nahk jääb peale pesu mõnusalt pehme ja toidetud.