Teisipäeval, 21. jaanuaril kell 18.00 korraldab Nähtamatud Loomad Rahvusraamatukogu Kuppelsaalis avaliku ürituse karusloomakasvatuse teemal. Ettekandega esineb Nähtamatute Loomade president, sotsioloog Kristina Mering, kes tutvustab oma uurimust Eesti karusnahatööstusesse.

  • Loomakaitse
  • 16. jaanuar 2020
  • Foto: 11. jaanuaril toimunud rongkäiguga juhiti tähelepanu karusloomafarmide keelustamise vajadusele. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Kristina viis oma sotsioloogia lõputöö jaoks läbi intervjuud Eesti karusnahatööstusesse esindajatega, kus ta uuris nende käest, miks nad seda tööd teevad, kuidas mõtestavad loomade rolli ja kuidas näevad karusloomakasvatust ühiskonnas. Valminud uurimus annab hea sissevaate ühe loomatööstuse telgitagustesse ja sellesse, kuidas inimesed, kes seal igapäevaselt töötavad, mõtestavad loomadega toimuvat.

Ettekandes annab Kristina ülevaate uurimuse peamistest leidudest ja karusnahatööstuse esindajate vaatest nii loomadele kui loomakaitsele. Ettekande ühe osana annab Kristina ülevaate, kuidas need teadmised aitavad loomakaitseliikumisel karusloomafarmide sulgemise eest seista ja paremini oma tegevust planeerida, et ühiskonda karusloomakasvatuste keelustamises veenda. Üritus on osa Nähtamatute Loomade kampaaniast Aitan karusloomi, mille eesmärgiks on karusloomafarmide keelustamine Eestis.

Ettekandes ei näidata šokeerivaid kaadreid ega karmi materjali. Üritusel on ka Nähtamatute Loomade infolaud, kus saab osta heategevusmeeneid ja annetada organisatsiooni tegevuse toetuseks.

Kohtumiseni 21. jaanuaril! Tule ise ja võta sõber ka kaasa, et veeta hariv ja põnev õhtu koos Nähtamatute Loomadega!