Alates esmaspäevast on meie maja taas avatud tööpäevadel kella 12-18. Kasutada saab lugemissaale, piiratud ulatuses arvutitöökohti, tellida personaalset nõustamist ning külastada hoones asuvaid näitusi. 

Ruumide kasutamise reeglid on veidi erinevad kui varem. Lähtudes riigi juhtistes on korraldatud ruumid ümber nii, et see toetaks 2-meetrise distantsi reeglit. See tähendab, et lugemissaalides on hõrendanud istekohti ning tavapärasest vähem arvutitöökohti. Nende kasutamine on seetõttu ka ajaliselt piiritletud. Palume järgida riiklikku soovitust kanda kaitsemaski, see võib olla ka isetehtud. Haigena ole kodus, ravi end ja kasuta andmebaase. 

Esimeses järgus ei avata rühmaruume, kuulamissaali, lasteala, klaveri- ja videoruume. Samuti ei alusta veel tegevust konverentsid ja üritused. Suletuks jääb ka garderoob.

Peame esimese avamisnädala jooksul tavapärasest tihedamalt silma peal uute reeglite rakendumisel ning vajadusel täpsustame või muudame neid. 

Kõik inimkontaktivabad teenused jätkavad toimimist 

Eriolukorra ajal oli laenutuste hulk nii kõrge, et Raamatukapp ei mahutanud kõiki tellimusi ära. Seetõttu tehti fuajeesse lauad, millelt sai tellimusi kätte. Nüüd muudetakse selle eriolukorra aja ajutise lahenduse kestvaks ning fuajeesse tuleb tellimuste kätte saamise riiuli. Sinna tellitud raamatuid saavad kõik laenata iseteenindusautomaadi vahendusel ja klienditeenindajaga kokku puutumata.  

Aprillist saab Rahvusraamatukogust laenatud teoseid tellida ka Omniva pakiautomaatidesse üle kogu Eesti ning neid nii ka tagastada. Aprilli lõpul kävitus ka raamatukogu personaalne videonõustamine, mis on mõeldud õppuritele, teadlastele ja teistele, kes soovivad professionaalset abi erialase info otsimisel. Üldiselt soovitame jätkuvalt eelistada digitaalseid ja kontaktivabu teenuseid.