Noored Rohelised suunavad oma traditsiooniks saanud sõbrapäeva heategevuse seekord vangidele ja vanglatele. Tänavu kogutakse raamatuid, et need siis hiljem kinkida Tartu ja Viru vanglatele.

Paljud inimesed avastavad remonti tegema hakates või kolides, et aastatega on tekkinud palju raamatuid ja kõiki alles hoida ei jõua.

„Oma vanad raamatud tasub kokku koguda ja toimetada Eestimaa Roheliste Tallinna või Tartu kontorisse,“ selgitas Noorte Roheliste peasekretär Ave Uustal ja lisas, et kui need kohad jäävad kaugeks ja raamatuid ära anda palju, saab kokkuleppel korraldada ka raamatutele järgituleku.

Lisaks vanadele juturaamatutele on eriti oodatud õppekirjandus, teatmeteosed ja noortekirjandus. Viru vangla raamatukoguhoidja Aire Õrase sõnul on nende raamatukogus vaeslapse ossa jäänud just alaealised.

„Tore oleks, kui erinevad seltsid ja ringid sellel üritusel sabast kinni võtaks ja ka oma inimeste hulgas raamatute kogumise teeks. Meie aitaks omalt poolt nende kokkukogumisega ja õigesse kohta toimetamisega,“ rääkis Uustal.

Projekti eestvedaja, Noorte Roheliste juhatuse esimees Andre Zahharov leiab, et hea raamat aitab kaasa lugemisharjumuse tekkimisele ja inimese üldisele arengule. „Selline väike kingitus võib muuta lõppkokkuvõttes meie ühiskonda tervikuna paremaks.“

Lisaks kutsuvad Noored Rohelised üles ostma ka uut raamatut või annetama raha MTÜ Noored Rohelised arveldusarvele 221036114477 Swedbank’is märksõnaga „Raamat Sõbrapäevaks“, et vanglatesse jõuaks ka uudiskirjandust.