21. augustil toimub Tartu Loodusmajas kolmas Kultuurikompassi foorum, mille teema on seekord “Kuidas korraldada kultuuri keskkonnateadlikult?”

Sündmusele on oodatud Tartu ja Lõuna-Eesti ürituste korraldajad, loojad ja loovettevõtjad, et vahetada kogemusi keskkonnateadlikust kultuurikorraldusest. Tartu linnavalitsuse kultuuriosakond korraldab foorumi koos Tartu 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise meeskonnaga.

Kultuurikompassi seekordse teemavaliku taga on Tartu ja Lõuna-Eesti kultuurikorraldajate huvi üritusi korraldades kulutada vähem ökoloogilisi ressursse. "Eelmise kahe foorumi tagasisidest ja möödunud suvel läbiviidud kultuurikorraldajate uuringust tuleb välja, et rohelisem kultuurikorraldus on teema, mis vajab laiemat avamist,” ütles kultuuriteenistuse peaspetsialist Kristiina Avik.

Foorumil on kaheksa peaesinejat. Anu Rannu Viljandi pärimusmuusika festivali korraldustiimist annab ülevaate Eesti ühe suurima festivali keskkonnateadlikest tegevustest. Laura Maria Kull, Tartu tudengipäevade esindaja, räägib üliõpilasfestivali kogemustest ja plaanidest. Intsikurmu põhimõtteid ja tegevusi tutvustab Kristjan Vanaselja. I Land Soundi ja festivali alt sel aastal lansseeritud keskkonnaprojekti I Land Greeni kogemusi tulevad jagama Kadi Aguraijuja ja festivali üks peakorraldajatest, Paap Uspenski. Eeva Kirsipuu-Vadi Tartu Loodusmajast tutvustab kultuurikorraldajatele loodud keskkonnasõbralike sündmuste käsiraamatut ning kogemusi selle toel tegutsemisest jagab Tartu 2024 kogukonnasündmuste korraldaja Eliisa Pass. Robert Kähr annab ülevaate neljas Tartu baaris (Kivi, Naiiv, Möku ja Barlova) kasutusele võetud topsiringlusest. Üritust modereerib Raimo Matvere.

Lisaks kutsuvad Kultuurikompassi korraldajad üles ka sündmuse publikut jagama oma kogemusi ja mõtteid rohelisemast kultuurikorraldusest.

Osavõtt Kultuurikompassi foorumist on kõigile huvilistele tasuta, kuid kohti on piiratud koguses ja seetõttu tuleb osalemiseks täita registreerimisvorm.

Kultuurikompass on Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna ja Tartu 2024 kandidatuurimeeskonna eestveetav programm, mille raames toimuvad foorumid ja loengud kohalikele kultuurikorraldajatele, loojatele ja loovettevõtjatele olulistel teemadel. Kultuurikompassi eesmärk on toetada Tartu ja Lõuna-Eesti kultuurikorraldajaid, kohalikku ja rahvusvahelist koostööd ning sotsiaalselt ja keskkondlikult vastutustundlikku kultuurikorraldust. Rohkem infot Kultuurikompassi kohta leiab veebiaadressilt www.tartu2024.ee/kultuurikompass.