Täna tutvustasid kultuuripärandi aasta eesmärke ja tegevusi Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene, teema-aasta programmijuht Riin Alatalu ning pärandisaadik Ivo Linna.

Kultuuripärandi aasta toob ühe katuse alla üle Eesti terve aasta jooksul toimuvad sündmused, mille taga on sajad korraldajad väikestest raamatukogudest ja külaseltsidest suurte muuseumide ja teiste oluliste mäluasutusteni. Teema-aasta juhtmõte "Pärijata pole pärandit" kutsub mõtlema selle üle, mis see on, mida me väärtuslikuks peame ning säilitada ja järgmisele põlvele edasi anda tahame.

Kultuuriministeeriumi kantsleri Paavo Nõgene sõnul on kultuuripärandi aasta ellu kutsutud selleks, et tuua inimestele lähemale arusaam, et kõik see, mida me loome täna on meie jälg ajalukku. "Soovime inimesi panna rohkem hindama ja väärtustama seda, mida on loonud meie eelkäijad. Pärand, mis meile on jäetud eelkäijatelt ning meie tänased teod, mis muutuvad pärandiks homme, kujundavad üheskoos Eesti tulevikku," märkis kantsler Nõgene.

Lisaks sai täna allkirjad sponsorleping, mille kohaselt Edelaraudtee toetab õpilasrühmade transporti, millega ettevõte jätkab teema-aastate toetamise traditsiooni. "Tänavune teema-aasta on meile eriliselt südamelähedane, sest oleme kogu oma tegevusaja jooksul püüdnud säilitada ja esile tõsta raudtee-pärandit, taastades näiteks unikaalse auruveduri ning renoveerides mitmeid ajaloolisi raudtee-rajatisi. Kultuuripärandi aasta toetamine on seega meie senistele tegevustele igati loogiliseks jätkuks," sõnas Edelaraudteed esindanud reisijateveo juht Priit Harik.

Kultuuriministeerium on kuulutanud 2013. aasta kultuuripärandi aastaks, mille raames toimub hulk erinevaid üritusi üle Eesti, mis on seotud ka Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva tähistamisega.