Amina Nasser on nelja lapse ema Keeniast, kes elatub oma väikeselt põllulapilt saadud köögiviljade müümisest küla turul.

Kui 2015. aastal Mondo põllumajanduseksperdi Kaie abil piirkonnas ühistut planeerima hakati, oli Amina üks esimesi liitujaid – ta nägi selles võimalust oma toodangule lisaturgu leida ning pere sissetulekut suurendada.
Lääne-Keenias loodud põllumajandusühistul on viis piirkondlikku alaüksust ja tänaseks juba üle 300 liikme. Ühistu eesmärgiks on eelkõige tegeleda tibukasvatusega, mis toimub Mondo poolt soetatud päikesepaneelidel töötavates inkubaatorites.

Ka Amina soov on ühistu kaudu soodsalt tibusid soetada ning kanu turul müüa. Suurendades oma sissetulekuid, suudab ta juurde soetada ka osakuid ning ühel hetkel ühistust ettevõtluslaenu küsida. Tal on kindel plaan osta mahlapressimasinad ja värsket apelsini- ja mangomahla tootma hakata.

Arengukoostöö algab väikestest asjadest, mis kasvavad suurteks. Abistama peab aga alati kohaliku kogukonna vajadustest lähtuvalt – vahel võib kohaliku arengu käima lüüa just väikeettevõtluse ja sädeinimeste toetamine.

Päris inimesed. Päris lood. Päris abi.


Lugu pärineb MTÜ Mondo Facebooki leheküljelt.