Tere, hea õiglase kaubanduse sõber! Loodan, et suvi on seni kulgenud edukalt. Juba järgmisel nädalal on Paides Arvamusfestival, kus on palju häid arutelusid. Pakun välja ühe.

Mõtle, kas Sina sööd toiduaineid või kasutad tooteid, mille oluline koostisosa on palmiõli? Ei tea? Võib-olla? Pigem mitte? Maailma Looduse Fond (WWF) hindab, et palmiõli leidub rohkem kui 50%-s poes müüdavatest pakendatud toodetest, küpsistest seebini.

Kui tahad palmiõlist rohkem teada saada, siis laupäeval, 12.augustil kell 14.45-16.15 toimub Kaasava ühiskonna alal ingliskeelne arutelu "Palmi all". Toome kuulajateni lugusid ja fakte, räägime uuringutest ja kogemustest ning ootame osalejad kaasa mõtlema, millised valikud ja tarbimisharjumused Eestis tooksid kaasa vaesuse vähendamist ja majanduslikku arengut arenguriikide talunikele ja tootjatele. Nemad toodavad suure osa meie lauale jõudvast toidust, kuid kes tegelikult võrdsuse eest vastutab ja milline tulevik meid üldse ees võib oodata?

Arutelul osalevad palmiõli tootmist uurinud Finnwatchi analüütik Anu Kultalahti, sertifitseeritud palmiõli kasutava Lumi kosmeetikasarja kaasasutaja Märt Miljan, palmiõli sisaldavaid kaupu müüva õiglase kaubanduse sõbra Rimi kaupluseketi valmistoidu kategooriagrupi juht Kaire Roosi ja Kristina Mänd, MTÜ Mondo vastutustundliku tarbimise eestvedaja.

Jah, küpsiseid süües või käsi kreemitades on tuhandete kilomeetrite kaugusel asuv vihmamets viimane asi, millele mõtleme. Aga peaksime, sest suur osa meie igapäevasest tarbimisest tuleb looduskeskkonna ja inimeste arvelt.

Loe juurde.

Palun levita infot ka oma kaaslaste seas ja kanalites.