Koostöös Mondoga korraldatud arvamusfestival Tbilisis toob sel laupäeval kokku sajad inimesed Gruusia kodanikuühiskonnast, ametkonnast, eraettevõtetest ja mujalt, et arutleda ühiskonnas oluliste teemade üle.  

“Georgias tulevik on täna lahtine. Ühelt poolt soovib suurem enamus rahvast edasist integreerumist Euroopaga ning riik on esitanud ka ametliku liitumistaotluse Euroopa Liiduga. Teisalt on murettekitav tänase Georgia valitsuse neutraalne positsioon Venemaa suhtes käimasolevas täieulatuslikuks sõjategevuses Ukraina vastu ning siseriiklikud arengud vaba sõna ja kodanikuühiskonna kammitsemiseks. On kirjeldamatult suur väärtus sõna- ja tegutsemisvabadus, mida kogeme Eestis vabaühendusena töötades. Tee siia on olnud pikk ning selle lahutamatuks osaks on olnud riigi demokraatlik areng, erimeelsuste tolereerimine, oskus teineteist kuulda ja rahumeelselt keerulistel teemadel arutleda ühiskonnana. Arvamusfestival formaadina kõike seda just toetabki ning oleme näinud selle järele vajadust ka Georgia ühiskonnas,” sõnas Mondo juhatuse liige Triinu Ossinovski. 

Laupäeval Tbilisis toimuva festivali avab Eesti suursaadik Georgias Riina Kaljurand. Festivali jooksul arutletakse viiel laval teemadel ettevõtlusest demokraatiani. Arutlusele tulevad näiteks Georgia noorte tänased väljakutsed, jalgratta roll Tbilisi linnakultuuris, korrakaitseorganite õiguste piirid aga ka rahvusvaheline vastutus Venemaa agressiooni valguses. 

“Pole mingi saladus, et Georgia on poliitiliselt üha enam polariseerunud. See on suur oht meie riigile, kuna tekitab ühiskonnas arusaamatusi ja omavahelisi pingeid. Arvamusfestival on oluline samm nende pingete maandamiseks. Meil on väga palju teemasid, millest saame koos rääkida, hoolimata igaühe poliitilistest vaadetes. Arvamusfestival omanäolise platvormina on just sobiv selliseks omavaheliseks dialoogiks,” ütles Mikheil Lazginiani Tbilisi arvamusfestivali korraldavast organisatsioonist World of Tolerance. 

Koostöös Mondoga toimub sel sügisel Georgias kokku kaks arvamusfestivali, üks Tbilisis ja teine 20. oktoobril Zugdidis, mille korraldamist veab eest Mondo pikaajaline partner Assotsiatsioon Merkuri. Arvamusfestivalid Georgias toimuvad Mondo projektist, mida rahastab ESTDEV- Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.