Täna avasid Eesti välisminister Eva-Maria Liimets, Jaapani suursaadik Eestis Hajime Kitaoka ja Tallinna Botaanikaaia direktor Urve Sinijärv botaanikaaias piduliku lipuheiskamisega Taimeriigi Suursaatkonna Eestis.

Koostöös Välisministeeriumiga pakub Tallinna Botaanikaaed oma juubeliaastal Eestis resideeruvatele välissaatkondadele võimalust tutvustada botaanikaaias oma riigi bioloogilist ning kultuurilist mitmekesisust ja teadvustada seeläbi globaalse looduskaitse aktuaalsust. Saatkondadel on võimalik kasutada Tallinna Botaanikaaeda ning eeskätt selle äsja renoveeritud Palmimaja kuni kuu aja jooksul ürituste korraldamise paiga ning ekspositsioonipinnana.

"Mul on väga hea meel avada Taimeriigi Suursaatkond, mis pakub aasta lõpuni uutmoodi võimalusi Eestis asuvate saatkondadega suhtlemiseks ja sidemete loomiseks. Ootan huviga, kuidas erinevad riigid oma kultuuri ja looduse eripärasid meile tutvustavad ning kutsun kõiki huvilisi üles neis tegevustes botaanikaaias kaasa lööma," ütles välisminister Eva-Maria Liimets.

Jaapani suursaadiku, Tema Ekstsellents Hajime Kitaoka sõnul sümboliseerivad botaanikaaed ja Taimeriigi Suursaatkonna projekt mitmekesisust ning selle võlu. Suursaadik rõhutas, et erinevusi tuleb tunnustada ja esile tõsta.

“Tallinna Botaanikaaias kasvatatakse taimi kogu maailmast ja üheks meie peamiseks ülesandeks on nende kaudu looduse inimestele lähemale toomine,” ütles Tallinna Botaanikaaia direktor Urve Sinijärv. Sinijärve sõnul on viimase aasta erakordsus eriti ilmsiks toonud maailma seotuse ja seetõttu on botaanikaaial oma juubeliaastal au tegeleda globaalse ökoloogia teadvustamisega koos erinevate riikide esindustega.

Tallinna Botaanikaaia territooriumil on igal kuul ära märgitud esitletava maa taimed. Korraldatakse temaatilisi ringkäike, töötubasid ja teemapäevi. 29. mail on Jaapani päev, mille raames toimuvad kalligraafia ja manga töötoad, Urmas Laansoo ekskursioon Jaapani taimede juurde ning filmiesitlus. Aasta lõpuni lehvib Tallinna Botaanikaaia lipumastis mitteametlik Taimeriigi lipp.

Kõikidel üritustel on piiratud osalejate arv ning kehtib 2+2 reegel. Üritustele saab registreerida Tallinna Botaanikaaia kodulehel.

Taimeriigi Suursaatkonna projektis osalevad riigid:

Mai – Jaapan

Juuni – Venemaa

Juuli – Ameerika Ühendriigid

August – Ungari

September – Poola

Oktoober – Gruusia

November – Itaalia

Detsember - Soome

Tallinna Botaanikaaed avas Taimeriigi Suursaatkonna Eestis