Arvamusfestival on ukse ees! Sestap tuletan meelde, et ootame teid Arvamusfestivali Hea kliima alale Paide vallimäele 9.-10. augustil! Kõik sealsed arutelud vaatavad ühel või teisel moel otsa nii kliimakriisile kui ka võimalikele lahendustele. Alal toimub 8 erinäolist sündmust - mitu arutelu, performance, kliimaviktoriin ning festivali kahe päeva jooksul saab tutvuda temaatilise posternäitusega Eesti kliimapoliitika kujunemisest, hetkeseisust ja tulevikutrendidest.

  • Kliima
  • 8. august 2019
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Festivali esimesel päeval reedel 9. augustil toimub alal neli arutelu/üritust. Päeva alustab keskkonnateadlikkuse performance, mille esitab Soome kunstiline algatus Prügikangelased. Sellele järgnev arutelu keskendub metsamajandamise ja puidutöötlemise rollile kliima kontekstis, kus võtavad sõna näiteks Cambridge’i kliimateadlane Annela Anger-Kraavi ning jätkusuutliku disaini eestvedaja Eestis Reet Aus. Päeva lõpetavad kaks arutelu, mille käigus räägitakse bionenergeetika rolli ja ohtude üle kliimakriisi lahendamisel ja vesteldakse teadlaste osalusel sellest, kus ja kuidas süsinik liigub ning kuidas seda kinni püüda. Teiste seas osalevad neis aruteludes näiteks Tartu Ülikooli teadurid Virve Sõber ja Aveliina Helm.

Laupäeval 10. augustil toimub esimesena arutelu kodanike sekkumisvõimalustest kliimapoliitikasse, mis toob kokku erinevate sektorite esindajad ja nende vaated, sh näiteks poliitik Indrek Tarand, investeerimisettevõtja Veikko Maripuu ja protestija Henri Holtsmeier . Järgneb lavastus, kus astuvad üles Improteater Ruutu10 neli näitlejat, kes võtavad endale erinevate inimtüüpide rollid ning mõtestavad selle kaudu kliimamuutustest lähtuvaid muutuseid. Päeva lõpetab hariv kliimaviktoriin, kus ühes publikuga viktoriinitavad oma valdkonna eksperdid – nt klimatoloog Andres Tarand, TLÜ teadur Grete Arro ja ELFi liigikaitse ekspert Lauri Klein.

Arutelusid korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Keskkonnaõiguse Keskus, Eesti Roheline Liikumine, Soome Instituut ning Akkadian (esindab Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liitu).

Hea kliima ala arutelud toimuvad reedel 9. augustil kell 12:00-19:30 ja laupäeval 10. augustil kell 12:00-17:30. Hea kliima ala asub platsil nr 11, vt Arvamusfestivali ala kaarti. Põhjalikum kava koos pikemate sisukirjeldustega asub kliimamuutused.ee veebilehel.

Kohtumiseni Paides!