Eesti Loomakaitse Selts (ELS) korraldab 4. veebruaril kell 19:00 Nokia Kontserdimajas suure heategevuskontserdi „Hea lugu ja hea tegu“, mille piletitulust luuakse toetusfond hättasattunud loomade abistamiseks.

Aastal 2010 abistas ELS 1300 looma ligi 56 000 euro väärtuses. 2011. aastal on seltsil kulunud igakuiselt hättasattunud loomade otseseks abistamiseks (eelkõige veterinaarsed protseduurid, toiduabi, loomade transport) ca 3000 eurot ning selts aitab kuu jooksul keskmiselt 80 looma.

Seltsi võimekus hüljatuid, hulkuvaid ja väärkoheldud loomi abistada sõltub peamiselt tänu heade inimeste, firmade ja ettevõtete annetustest.

Loodav toetusfond annab ELSile võimaluse abistada hättasattunud loomi efektiivsemalt ning fond tagab, et loomade abistamine ei jääks rahaliste ressursside piiratuse tõttu venima või sootuks ära. Uue loodud fondi tegevuse tutvustamist ja annetuste kogumist jätkatakse peale kontserti läbi erinevate kampaaniate ja ürituste.

Kontserdi korraldamise eesmärgiks ei ole ainult toetusfondi loomine, vaid tuua kokku Eestis tuntud artistid, kes pakuvad meeldejäävat ja ainulaadset kontserdielamust. Eesti Loomakaitse Seltsil on hea meel, et esmakordselt saame tuhandetele annetajatele ka midagi head ja kvaliteetset vastu pakkuda – kontserdikülastaja saab unustamatu muusikaelamuse – hea loo. Aidates loomi, kasvatame sealjuures inimeste teadlikkust ja loome koos ühiskonnas positiivseid muudatusi.

Kontserdi patroon on Maarja-Liis Ilus. Maarjaga koos astuvad üles Tõnis Mägi, vennad Johansonid, Lenna, Liis Lemsalu, Chalice, Orelipoiss, Robirohi, Astrid Böning-Nõlvak, Olavi Kõrre, Liisi Koikson ja bänd, Ott Lepland ja Kärdla Laulupealinna koor. Kontserdi kunstiline juht on Astrid Böning-Nõlvak, lavakunstnik Mari Ann Ahas ja õhtut juhib Märt Avandi.

Täiendavalt on kontserdi eesmärgiks suunata tähelepanu loomade olukorrale ühiskonnas ja tõsta inimeste teadlikkust loomakaitse valdkonnas.

Lisaks erinevatele kampaaniatele ja teavitustööle nõustab selts inimesi, kes märkavad hädas olevaid loomi ja kes pöörduvad nende abistamiseks meie poole. Näteks nõustas selts eelmisel aastas üle 7000 inimese, kes võtsid meiega ühendust loomadega seotud probleemidega seoses (hulkuvad, vigastatud, väärkoheldud, hüljatud loomad, vigastatud linnud jne).

Kontserdi vahepaladeks näidatakse videoklippe, mis teavitavad inimesi loomakaitse valdkonna teemadest ja tutvustavad Eesti Loomakaitse Seltsi ning teiste loomi abistavate organisatsioonide tegevust.

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) tegutseb üle kümne aasta ja seltsil on üle Eesti ligikaudu 500 liiget.


  • Märksõnad:
  • ELS