Väo karjääris paikneva asfalditehase esindajad kinnitasid, et uuest nädalast hakatakse neil tootmises kasutama muud tüüpi kütust, mis peaks kõrvaldama Lasnamäe elanikele ebameeldivate lõhnade probleemi.

Septembrikuu keskpaigast hakkasid Lasnamäe Raadiku ja Mahtra piirkonna elanikud kaebama leviva ebameeldiva lõhna pärast. Tõenäoliselt tuli ebameeldiv lõhn Väo karjääris ajutiselt tegutsevast asfalditehasest. Olukorra selgitamiseks saatis Lasnamäe linnaosa valitsus kõik kaebused edasi  keskkonnainspektsioonile ja Tallinna Keskkonnaametile, kelle pädevusse selliste kaebuste kontrollimine kuulub. Päästeamet osales lõhna allika kindlakstegemisel ümbruses elavate inimeste eluruumides ning asutustes. Mõõdetud tulemuste põhjal tunnistasid eksperdid elanikke häiriva lõhna olemasolu, mis siiski ei ületa piirnorme.

"Peale seda, kui linnaosavalitsuse spetsialistid pöördusid keskkonna küsimustega tegelevatesse ametitesse, võtsin ühendust asfalditehase OÜ Verston Ehitus juhiga, et teavitada teda probleemi ulatusest ja saada infot olukorra lahendamisest. Tugev lõhn põhjustab inimestel väidetavalt peavalu, iiveldust ja halba enesetunnet. See olukord on vastuvõetamatu, ma loodan, et juba sel nädalal probleem laheneb! " ütles Lasnamäe linnaosa vanemvanem Maria Jufereva.

Asfalditehase esindajad kinnitasid, et nad tegelevad probleemiga ja selle nädala jooksul häiriv lõhn peaks kaduma: "Kokkuleppel Keskkonnaametiga ja keskkonnakontrolliga läheb tehas üle teisele kütusele, mis peaks vähendama ebameeldivat lõhnat. Juba alates esmaspäevast kasutame põlevkiviõli  asemel puhtamat diislikütust." ütles OÜ Verston Ehitus juhatuse liige Tarmo Lillesoo.

Esmaspäeval toimub laiendatud kohtumine, kus võtavad osa Lasnamäe Linnaosa Valitsuse, Tallinna Valitsuse esindajad ning Keskkonnaameti  spetsialistid ja OÜ Verston Ehitus esindajad.

"Me jälgime olukorda ja teavitame inimesi viivitamatult kõigist otsustest, mis tehakse tehakse seoses asfalditehase tööga," lisas Jufereva.