Laupäeval 27. märtsil 2010 kell 20.30-21.30 Eesti aja järgi kustutab terve maailm keskkonna säästmiseks „Earth Hour 2010” raames tuled.  

„Earth Hour” sai alguse 2007. aastal Sydneyst, kus 2,2 miljonit majapidamist ja ettevõtet kustutasid üheks tunniks tuled, et seista vastu kliimasoojenemisele. Järgmisel aastal oli keskkonnasäästmise aktsiooniga liitunud juba üle 50 miljoni inimese 35 riigist. 2009. aastal, mil „Earth Hour” toimus kolmandat korda, oli ametlikke toetajaid koguni üle 4000 linna 88 riigist, kes kõik kustutasid tuled meie planeedi kaitseks koos sadade miljonite elanikega. 

Eelmisel aastal osalesid Eestis „Earth Hour 2009” aktsioonis lisaks paljudele kodudele Swedbank grupp, kes on aktsiooniga seotud juba mitmendat aastat läbi Maailma Looduse Fondi („Earth Hour“ asutaja) ning esimest korda Citycon  Rocca al Mare ja Magistrali kaubanduskeskusega.  

Rocca al Mare ja Magistrali kaubanduskeskuse omanik Citycon võttis „Earth Hour 2009“ kampaaniast osa kokku neljas riigis - Eestis, Leedus, Soomes ja Rootsis 33 kaubanduskeskusega. Rocca al Mare ja Magistral kaubanduskeskuse haldusjuhi Peeter Põllu sõnul võtavad keskused ka sel aastal aktsioonist osa: “Võtame „Earth Hour 2010“ aktsioonist osa teist korda eesmärgiga väljendada oma muret inimtegevusest tingitud kliimamuutuste pärast. Kuna töötavas kaubanduskeskuses ei saa kustutada kõiki tulesid, siis valisime sellised kohad, mis paistaksid silma, kuid ei ohustaks inimeste turvalisust.“ Sel aastal kustutab Rocca al Mare kaubanduskeskus 27. märtsil õhtul üheks tunniks kaubanduskeskuse esifassaadil olevad reklaamid, katuseparklas perimeetril olevad prožektorid ja kolmandiku valgusest majas sees oleva moegalerii üldkoridoris. Magistrali kaubanduskeskuses kustutatakse välisfassaadil olevad reklaamid. 

Swedbank grupp kustutas 2009. aastal 28. märtsil ajavahemikul 20.30-21.30 Tallinna, Riia ning Stockholmi peakontorites võimalikult palju elektripirne ning reklaamtahvlid ja sildid, ka sel aastal planeerib Swedbank grupp koos oma klientide, töötajate ning koostööpartneritega keskkonna säästmisele panustada. Swedbank liitub sel aastal ettevõtmisega nii Baltikumis kui ka Rootsis, kustutades peakontorites nii palju tulesid kui võimalik. 

„Earth Hour” veebilehel www.earthhour.com on 23.03.2010 seisuga teatanud oma panuse andmisest keskkonna säästmisele 27. märtsi õhtupoolikul ligikaudu 200 eestlast.