Tallinna Botaanikaaia traditsiooniline ravimtaimepäev toimub sel laupäeval, 9. juulil kell 11.00- 15.00. Botaanikaaia Meelte Aias korraldatakse õppekäike, lõngavärvimise töötuba ja tegevusi lastele. Kohal on ka Karepa Ravimtaimeaed, kes pakub suures valikus erinevaid ürte, salve ja muid ravimtaimetooteid.

  • Keskkonnaharidus
  • 7. juuli 2022
  • Foto: Meelte aed Tallinna Botaanikaaias / Annika Lepp

“Meie esivanemad oskasid taimi tervise turgutamiseks kasutada, nüüdne teadus on paljutki iidsest taimetarkusest kinnitanud. Südasuvi on hea aeg ravimtaimedega tutvust teha, paljusid ürditaimi just siis kogutaksegi,” ütles Tallinna Botaanikaaia metoodik ja ravimtaimepäeva kuraator Tiia Jaanus.

Botaanikaaia tarbetaimede kollektsioonist ehk Meelte Aiast leiab hulgaliselt nii kodumaiseid kui ka aedades kasvatatavaid ravimtaimi. Õppekäikudel tutvustatakse ravimtaimi ja räägitakse nende toimetest ning kasutamisest.
Lisaks ravimisele on taimi kasutatud ka lõngade värvimiseks. Lõngavärvimise töötoas tuleb juttu lõngadest ja nende peitsimisest ning taimmaterjali kogumisest, sealjuures tehakse läbi kogu värvimisprotsess.
Ekskursioonid algavad Meelte Aias, kus toimuvad ka töötoad. Töötubades ja ekskursioonidel saab osaleda botaanikaaia tavapärase sissepääsupiletiga.

Päevakava:

11.00 ja 14.00 Ravimtaimi tutvustavad ringkäigud (Tiia Jaanus)

12.30 Töötuba lastele “Lõhnava ürdikaardi meisterdamine”(Tiia Jaanus)

13.00 Töötuba lastele “Lõhnakotikese valmistamine” (Ave Visnapuu)

12.00-15.00 Töötuba “Taimedega värvimine” (Pille Hermann)