Keskkonnaamet korraldab Eesti eri paigus kolm keskkonnalaagrit tublimatele õpilastele, kes osalesid loodus- ja keskkonnateemaliste videoklippide konkursil „Põnev loodus minu ümber“.

Laagrid toimuvad 25.-27. märtsini kolmes erinevas kohas: Läänemaal Silma Õpikojas, Jõgevamaal Kirnas Alam-Pedja looduskeskuses ning Ida-Virumaal Kauksis ja Iisaku looduskeskuses. Laagris osaleb kokku 72 konkursil osalenud 4.-9. klasside õpilast Saaremaalt, Läänemaalt, Harjumaalt, Valgamaalt, Tartumaalt, Järvamaalt ja Ida-Virumaalt.

„Laagrites tegeldakse konkursile esitatud tööde analüüsiga ja õpitakse häid nippe, kuidas videoklippide abil oma sõnumit veelgi paremini edasi anda. Lisaks toimuvad matkad piirkonna loodusväärtustega tutvumiseks, jäätmetekke vähendamise ja taaskasutuse töötoad ning palju huvitavat laagritegevust, kuhu mahuvad nii mängud kui lõkkeõhtud. Kolme laagripäeva kokkuvõttena valmivad videopäevikud, mida tutvustatakse kõikidele laagrilistele viimasel päeval, 27. märtsil videosilla kaudu,“ ütles Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist Piret Valge.  

Laagrite päevakavad leiab Keskkonnaameti kodulehelt.

Keskkonnaamet korraldas 2013. aastal 6.-9. klassidele suunatud loodus- ja keskkonnateemaliste videoklippide konkursi „Põnev loodus minu ümber“, mille eesmärgiks oli märgata huvitavat loodust enda ümber ning jagada saadud teadmisi ja kogemusi teistega enda tehtud videoklippide kaudu. Konkursile esitati kokku 29 tööd, mille tegijateks olid 96 õpilast 18-st Eestimaa koolist.

Võistlustöid saab vaadata konkursi Facebooki lehel.