Sel nädalavahetusel, 23.-25. maini toimub RMK Väätsa jahimajandi Põhja-Kõrvemaa piirkonnas juba XI Vereta jaht, kus seekord pööratakse erilist tähelepanu tedrele.

„Teder on tänavune aasta lind, sellepärast valisime meiegi selle,“ ütles ettevõtmise üks korraldajaid, Eesti Loodusmuuseumi peazooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt. „Loomi on üldiselt raske pildistada ja ka tedre pildistamiseks peab õnne olema. Tedremängu ajal oleks see lihtsam, kuid Vereta jahi ajaks on tedremäng juba läbi.“

MTÜ Vereta Jaht, Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) ja Eesti Loodusmuuseumi koostöös toimuva loomafotovõistluse käigus pildistavad parimad Eesti loodusfotograafid loomi, linde ja putukaid. Jahile oodatakse tänavu 25-28 loodusfotograafi. Tavapäraselt osalevad loodusmees Hendrik Relve, putukateadlane Urmas Tartes, eksriigikogulane Margus Leivo ja keskkonnaajakirjanik Riho Västrik ning mitmed teised foto- või jahiharrastuse poolest tuntud inimesed. Looduspiltnikke abistavad ja juhendavad RMK professionaalsed jäägrid.

Tiit Hundi sõnul toimub seekordne Vereta jaht välioludes. Ööbitakse Kaitseliidu telkides ning seal saab ka süüa ja slaidiprogramme vaadata.

Kolme päeva jooksul pildistatud loodusfotodest valib iga osaleja välja kümme parimat. Nende seast selekteerib žürii omakorda välja 50 huvitavamat fotot, millega huvilised saavad tutvuda sügisesel fotonäitusel Eesti Loodusmuuseumis. Seal kuulutatakse välja ka võidutööd. Kindlasti saab näitust vaadata ka Tartu Keskkonnahariduse Keskuses.

Loomafotovõistlust Vereta jaht korraldatakse alates 1997. aastast. Varasematel aastatel on jahiloomaks olnud sokk, metssiga, kobras, metskits, põder, karu, ilves ja metsis.