Loodusfotovõistluse Vereta jaht tänavuseks meistriks kuulutati Ollar Kallas fotoga mägrast, kes oli tänavuse fotovõistluse “saakloom” ja ühtlasi ka aasta loom. Fotovõistluse 64 žürii poolt valitud tööd on vaatamiseks väljas RMK Tallinna kontori aatriumis.

Vereta jahi korraldaja Tiit Hundi sõnul oli žürii otsus üksmeelne. „Keerulistes valgusoludes tabatud pilt parasjagu urust välja astuvast õieli käpaküünistega mägrast, kel vürtsiks kasukal kaks sääske, oli võitu väärt,“ kinnitas Tiit Hunt.

XIX korda toimunud loodusfotovõistluse jahisaak oli külluslik ja pildile õnnestus saada Eestis üliharuldane järvekaur ning muidu kehvasti portreteeritav väike vilgas metsnugis. Ka Vereta jahi saaklooma mäkra tabati mitme rakursi alt, nii et žüriil oli, mille seast valida.

XIX Vereta jahti peeti 20.-22. mail Simisalus Põhja-Kõrvemaal. Järvamaa metsades-rabades-lagendikel müttasid 33 fotograafi oma fototehnikaga varavalgest hilisõhtuni tabamaks selle kandi looduslikku mitmekesisust ja fotogeenilisi loomi.

Lisaks peaauhinnale jagatakse iga-aastaselt välja ka võistluse koostööpartnerite eriauhinnad:

      RMK auhind: Tarmo Mikussaare pilt metsnugisest

      Overalli auhind: Kaido Haageni veealune foto ahvenast

      Ajakirja Eesti Mets auhind: Tarmo Mikussaare põdrapilt

      Ajakirja Horisont auhind: Kaupo Kikkase puu udus

      Ajakirja Eesti Jahimees auhind: Aigar Kulli foto põdrast

      Ajakirja Eesti Loodus ja Fotoluksi auhind: Ingmar Muusikuse väike tüll ja sääsk

      Jahimeeste Seltsi auhind: Olavi Hiiemäe pilt mägrast ja kährikust

      Ilm.ee ja hotell Pesa auhind: Kaarel Vahtramäe foto metsise pesast munadega

      Looduse omnibussi auhind: Märt Haameri tabamus jagelevatest halljänestest

      Lemeks Grupi auhind: Kaarel Vahtramäe puu seest väljavaatav põhjatihane

      Nor-Est Woodi auhind: Jüri Etverki pildistatud metskits

Vereta jahti korraldavad RMK ja Overall Eesti AS. Näitus on avatud 14.10-14.11 RMK Tallinna kontori aatriumis (Toompuiestee 24) esmaspäevast reedeni kella 9-18. Näitus on külastajatele tasuta. Näitusel olevad pildid on prinditud Overallis.

Vereta jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Vereta jahi eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.