Tänavusel loodusfotovõistlusel Vereta Jaht pildile püütud lindudest ja loomadest valisid korraldajad näitusele 55 fotot, mis on kõigile fotohuvilistele näha RMK uues kontoris aadressil Toompuiestee 24. Viiendat korda valis žürii võitjaks Ingmar Muusikuse, kes püüdis kaadrisse noorte põtrade esmakohtumise.

Juba 16. korda toimunud Vereta Jaht peeti tänavu kevadel Läänemaal – Silma looduskaitsealal, Martnas, Piirsalus ja Linnamäel. Jahi käigus tehtud ja näitusele valitud loodusfotod on varustatud ka autori kirjeldusega selle sünniloost. Tasuta näitus on avatud tööpäeviti kella 9-18 ning jääb RMK majja üles 19. detsembrini. Jaanuarist liigub näitus Tartu Keskkonnahariduse Keskusesse.

Vereta jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul on Vereta Jahi fotonäituse juhtmõte näidata piirkonna looduse iseärasusi ja sealset liigirikkust. “Kuigi  tänavust Vereta Jahi vapilooma kährikut ei õnnestunud ühelgi fotograafil pildile jäädvustada, on sel aastal näitusel mitmeid erakordseid fotosid ning kaamerasilma ette jäänud suur hulk linde annavad väga hea ülevaate piirkonna iseloomulikust looduslikust mitmekesisusest,” selgitas Hunt.

Vereta Jahi korraldajad on RMK ja AS Overall Eesti. Kokku oli  tänavusel pildijahil 35 osalejat, kellest paljud on tuntud ja hinnatud fotograafid. Tänase näituse avamise käigus toimus ka konkursivõitjate autasustamine.

Fotovõistluse Vereta Jaht võitjad ning neid auhinnanud ettevõtted-organisatsioonid:

•       Ingmar Muusikus (põdrad rannal) - Vereta Jahi meister, AS Overall Eesti, ajakiri Eesti Jahimees/Eesti Jahimeeste Selts

•   Ingar Muusikus (kajakad vihmas) - Silma Õpikoda, Looduse Omnibuss, ajakiri Loodusesõber

•       Ollar Kallas - ajakiri Eesti Mets

•       Jarek Jõepera - hotell Pesa

•       Aigar Kull - ajakiri Eesti Loodus

•       Tõnu Noorits - Ilm.ee

•       Olavi Hiiemäe - RMK, Jägermeister