Eile, 16. septembril tutvustas Eesti looduskosmeetikabränd Tilk koostöös TalTechi teadlastega valminud innovaatilist nahahooldussarja Tilk Lab, mille põhiliseks komponendiks on iluvaldkonnas seni vähe kasutatud, ent teadusmaailmas tuntud antioksüdant must küüslauk.

Clos kodurestoranis toimunud iluhommikul rääkisid TalTechi emeriitprofessor ja projekti partner Raivo Vokk ning looduskosmeetikabrändi Tilk asutaja Pille Lengi, miks ja kuidas ja uus nahahooldussari sündis. Oma esmamuljeid uutest toodetest jagasid ilutegija Paul Holmberg ning Tilk brändi muusad Mari Jaanus ja Maaria Põldmäe. Vestlusringe juhtis imeline Kuu Elina.
 
„Tilk Lab sai alguse isiklikust vajadusest, sest mul endal oli põletikule kalduv nahk ning abikaasal kalduvus psoriaasile. Olin teadusartiklitest lugenud, et nende probleemide vastu võiks aidata must küülauk. Nii tegin esimesed tootekatsetused ja ettepaneku TalTechi teadlastele, et koostöös välja arendada musta küüslaugu nahahooldussari. Selgus, et emeriitprofessor Raivo Vokk on musta küüslauku põhjalikult uurinud ja nii meie koostöö eelmise aasta detsembris algas,“ rääkis Pille Lengi.
 
Raivo Vokk tõdes, et must küüslauk on võimas antioksüdant, mida ei tasu nahahoolduses peljata. „Fermenteeritud must küüslauk on Koreast pärit iidne imerohi, mida kohalikes traditsioonides kasutatakse nii tervise turgutajana kui ka nahaprobleemide leevendajana. See väekas vili sisaldab palju antioksüdante ja aitab kaasa kollageeni moodustamisele nahas, mistõttu on tegemist suurepärase vananemisvastase komponendiga. Kes siiski pelgab, et pärast kreemi pealekandmist lõhnadki kui küüslauk, siis seda pole vaja karta – must küüslauk kaotab valmistamisprotsessi juures iseloomuliku lõhna ja selle asemel jääb kergelt magus aroom,“ selgitas Raivo Vokk. 
 
Tootearenduse käigus rikastati musta küüslaugu sarja teistegi väekate koostisosadega, mis omavahel kombineerituna aitavad toimeaineid tõhusamaks muuta. „Nii näiteks leiab musta küüslaugu kõrvalt ka astelpaju, kummeli, kadakamarjad, kassinaeri, aga ka lavendli, salvei või kurkumi. Lisaks oleme tooteid rikastanud c-vitamiini ja hüaluroonhappega, et pakkuda nahale parimat turgutust,“ sõnas Pille Lengi. 
 
Iluhommikul viibis ka Koreast pärit Tilk brändi muusa Heidi Park, kes uue tootesarja ühe esimese katsetajana tõdes, et nahk on muutunud nähtavamalt elastsemaks ja tervemaks. „Tilk Lab tooted on mõnusalt looduslikud ning üllatavalt vähe “küüslaugused”. Ootan väga, et saaksin saata mõned tooted proovimiseks ka oma emale ja õele Ameerikasse,“ rääkis Heidi Park. 
 
Tilk Lab on koostöös TalTechiga valminud innovaatiline nahahooldussari, mis ühendab endas Korea iidset traditsiooni ning Saaremaa puhta looduse bioaktiivseid toimeaineid. Tegemist on mitmetasandilise nahahooldussarjaga: toodete baasiks olev must küüslauk aitab kaasa nahas toimuvale kollageeni sünteesile, bioaktiivsed toimeained aitavad aga korrastada ning ergutada naha fosfolipiidide ainevahetust, leevendades ärritusi ja põletikke. 
 
Eesti looduskosmeetikabränd Tilk sai alguse reisidest inspireerituna, kuid sündis Saaremaal. Lisaks uuele Tilk Lab tootesarjale leiab brändi tootevalikust Tilk Herbal sarja, mille keskmes on taimede vägi ja energia; metsa ürgsust ja rikkust kandva Tilk Forest tooted ning Tilk Pure Luxury, kuhu on valitud kõige rikkalikumad ja toitvamad toimeained.