Eesti loomaõigusliku liikumise 15. aastapäeva tähistamiseks korraldab Loomus erinevates Eesti paikades vegan potluckid (ühissöömingud). Sünnipäevanädal saab täna hoo sisse sööminguga Viljandis ning nädala jooksul toimuvad samasugused üritused veel Pärnus, Tartus, Viljandis ja Kärdlas.

  • Loomakaitse
  • 16. august 2021
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Loomuse kommunikatsioonijuht ja juhatuse liige Annaliisa Post selgitas, et ühissööming on lõbus piknik, kuhu osalejad võtavad kaasa toidupoolist, et seda teistega jagada. “Potluck on suurepärane võimalus veeta aega mõnusas seltskonnas, teha tutvust erinevate veganroogadega ning vestelda maast ja ilmast,” lausus ta.

Ühissööminguile on oodatud kõik: nii noored kui vanad, nii kahejalgsed kui neljakäpalised. Osalejatel palutakse kaasa võtta oma toidunõud, et hoida loodust ja keskkonda. Lisaks on kõik üritused kuulutatud alkoholi- ja tubakavabadeks.

Ajakava:

16. august Viljandis
17. august Tartus
17. august Pärnus
18. august Tallinnas
20. august Kärdlas

Üritusel osalemiseks pole vaja vaktsineerimistõendit, kuid korraldajad panevad kõigile südamele, et üritustel osaletaks ainult tervetena ning haigusnähtude korral jäädaks koju.

Vegan ühissöömingud on osa Eesti loomaõigusliku liikumise 15. aastapäeva pidustustest. Nimelt pandi 18. augustil 2006. aastal alus liikumisele Loomade Nimel, mis 2017. aastal ühines loomade eestkoste organisatsiooniga Loomus. 15 aasta jooksul on Loomade Nimeli ja Loomuse kaasabil keelustatud Eestis metsloomade kasutamine meelelahutuses ja karusloomafarmide tegevus.