Selver ning Tallinna Kaubamaja ja Tartu Kaubamaja Toidumaailm müüvad ikka veel puurikanade mune ning toetavad sellega loomapiinamist.

Kui Sa oled nõus, et kanad ei vääri selliseid elutingimusi, mida pakub nende puurides pidamine, siis liitu meiega suurel protestil, mis toimub pühapäeval, 24. novembril Tallinnas Kaubamaja Toidumaailma sissepääsu ees. Tallinnas, 24. Nobembril kell 11.00 Tallinna Kaubamaja Toidumaailma sissepääsu ees.

Puurikanad veedavad terve oma elu kitsastes ja ülerahvastatud puurides, kus neil on kasutada vaid ca ühe A4 suurune pind. See tähendab, et kanad ei saa mitte kunagi oma tiibugi sirutada, rääkimata päevavalguse nägemisest.

Uuringud näitavad, et enamik inimestest ei toeta loomade sellist kohtlemist. Samuti on näha selgeid suunamuutusi kogu maailmas puurimunade müügist ja kasutusest loobumise kohta. Ettevõtteid, kes on teatanud puurimunadest loobumisest, lisandub meeletu kiirusega. Ka 40% Eesti jaesektorist on selle otsuse juba vastu võtnud, kuid Selver koos oma emaettevõtte Tallinna Kaubamaja Grupiga mitte.

Selver, millal ometi teatad puurikanade munade müügist loobumisest?

Eestis on teada andnud puurikanade munade müügist loobumisest hiljemalt aastaks 2025 Prisma, Rimi, Stockmann, Maxima, Vapiano, Reval Cafe, Reval Kondiiter, Umami, Carmen Catering, Dereku Burger, Põhjala Õlleresto, Tokumaru, Poke Bowl, Naganaga, Swissotel, Georgi Hotell, Looming Hostel, Tallinn, Hilton, R-Kiosk, Hesburger, Subway, McDonald's, NOA Resto, Tuljak, Umami Resto, Kaja Pizzarestoran, Kivi Turismitalu, Fazer, Sokos Hotel, Nordic Hotel Forum jpt ning nimekiri täieneb pidevalt.

Allkirjasta petitsioon, et Selver ning Tallinna ja Tartu Kaubamaja Toidumaailm loobuks puurikanade munade müügist!