Eestis jõudis müügile puu- ja köögiviljade pesuvahend Veggie Wash, mis
on teadaolevalt esimene spetsiaalne viljade pesemiseks mõeldud vahend
siinsel turul. Looduslike komponentidega Veggie Wash lahustab
efektiivselt viljadele ladestunud vett tõrjuvad vahad,
põllumajanduslike kemikaalide jäägid, bakterid mustuse jm jääkained, et
need saaks kergesti ja turvaliselt veega maha loputada.

Veggie Washi maaletooja, osaühingu Maavägi tegevjuhi Jan-Kristjan Michelsoni sõnul ei ole kellelegi uudis, et puu- ja köögiviljade puhastamiseks põllumajanduslikest kemikaalidest ning säilitusvahadest ei piisa ainult veega loputamisest – ent paremat lahendust seni ei olnud. “Oleme ilmselt kõik märganud värskelt pestud apelsini või greipi koorides, et käed muutuvad libedaks ja nuga ei püsi käes, süües aga hakkavad huuled õhetama ning suu ümber ja suus on tunda kipitust,” räägib Michelson. “Selliseid igapäevaseid terviseohtlikke olukordi saab toidutegemisel nüüdsest vältida, pestes vilju spetsiaalse pesuvahendiga.”

Kirjeldatud olukord on Michelsoni sõnutsi sagedane, eriti välismaiste puuviljade söömisel pärast veega loputamist, sest ärrituse põhjustavad jääkained, mis satuvad vilja koorimisel või viilutamisel noa ja käte kaudu viljalihale ning suhu. “Kui puu- ja köögivilju ei ole korralikult pestud, võivad tervislikud viljad muutuda hoopis tervisele ohtlikeks, sest kahjulikud ained, mustus ja bakterid põhjustavad tarbijale tervisehäireid,” ütleb Michelson. Ta lisab, et just see oligi põhjus, miks hakkas otsima sobivat lahendust sellele igapäevasele probleemile ja leidis kõige parema pakutava toote – spetsiaalse puu- ja köögiviljade pesuvahendi Veggie Wash.

Looduslike koostisainetega Veggie Wash on viljade efektiivseks ja turvaliseks pesemiseks mõeldud pesuvahend, mille kasutamine on täiesti ohutu. Pesuvahendi põhikomponentideks on tsitruselised, mais ja kookos. Pritsides pesuvahendit otse viljadele või leotades neid pesuvahendi kerges vesilahuses, saab saagi koristamisel, transportimisel ja säilitamisel viljadele ladestunud mustuse, bakterid ja muud jääkained tõhusalt eemaldada. Viljadele jääb puhas ja loomulik maitse.

Kauplusest ostetud puu- ja köögiviljade puhul ei piisa vaid veega loputamisest, sest veekindlad jääkained jäävad ikka vilja pinnale. Samuti võivad viljad olla määritud kümnete inimeste poolt, kes neid on käsitlenud alates põllult kuni tarbija söögilauale jõudmiseni. Tervisekaitse Inspektsiooni kesklaboris teostatud mikrobioloogiline uuring kinnitas, et Veggie Wash eemaldab viljadele ladestuda võivad bakterid väga efektiivselt.

Veggie Washi kasutatakse kahel viisil: seda viljadele pihustades või vilju selle vesilahuses leotades – kasutusviis sõltub viljadest. Mõlemal moel lahustab puhastusvahend nii puu- kui köögiviljadelt jääkained, misjärel tuleks viljad ka veega korralikult üle loputada.

Veggie Wash on olnud müügil Ameerika Ühendriikides juba kümme aastat ja tänu efektiivsele koostisele on see kujunenud sealseks enimnõutud puu- ja köögiviljade pesuvahendiks. Eestis jõudis Veggie Wash esimesena müügile Stockmanni kauplusesse, järgnesid Tallinna Kaubamaja, Tartu Kaubamaja, suuremad Selveri keti poed Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Rakveres, samuti Viimsi Market ja Comarket Viimsi. Järgemööda lisandub uudne puu- ja köögiviljade pesuvahend ka teistesse kauplustesse üle Eesti. Veggie Washi orienteeruv müügihind poes on 100 krooni.

Lugege lisa: http://www.maavagi.ee/