Kahenädalase mündikampaania jooksul toodi Swedbanki pangakontoritesse 18,3 tonni metallraha ning suurimad ühe kliendi poolt toodud mündikogused ületasid 7500 eurot.

Koguseliselt vabaneti kampaania käigus kõige rohkem punastest müntidest ning oodatult jõudsid suurimad mündikogused ka Swedbanki suurematesse kontoritesse. Näiteks Tallinna Liivalaia kontorisse toodi ligi 397 000 euro, Tartu Dorpati kontorisse ligi 140 000 euro ja Narva kontorisse ligi 109 000 euro väärtuses münte. Keskmine summa, mida kliendid tõid oli 255 eurot, väikseimad summad aga 10 senti.

Swedbanki kliendikeskuse juhi Brita Kuldkepi sõnul ületasid suurimad korraga toodud mündikogused 7500 eurot, kusjuures rekordarvu münte tõi klient, kes oli metallraha kogunud arhitektuurilise projekti jaoks, kuid loobus sellest plaanist.

Kokkuvõttes oli 31. mail lõppenud kampaania väga edukas ja klientide poolt kiidetud.

“Mündid kipuvad meie kodudesse kogunema ning neist vabanemine võib olla paras peavalu, sest kellelegi ei meeldi poes müntide lugemisega järjekorda kinni hoida. Seetõttu olid kliendid tänulikud, et said pikalt kogutud metallraha tasuta arvele panna ja selle kasutusele võtta,” ütles Kuldkepp.

Igal aastal väljastatakse Eestis miljonite eurode väärtuses käibemünte, mille suunamine tagasi sularaharinglusesse aitab säästa keskkonda.

“Jätkusuutlikkus on Swedbanki jaoks äärmiselt oluline. Aidates münte kokku koguda ja taas ringlusesse suunata, saame anda oma panuse keskkonna kaitsesse,” lisas Kuldkepp.

Swedbanki mündikampaania kestis 20.–31. maini ja selle jooksul sai puhtaid euromünte tuua Kuressaare, Jõhvi, Pärnu, Tallinna Liivalaia, Tartu, Võru ja Narva kontorisse. Münte võeti tasuta vastu eraklientidelt.