Kolmapäeval, 14. mail kell 17.00 toimub kino Artises Maailmapäeva avalöök tasuta filmiga “Saatuslik abi” (Fatal Assistance). Film räägib Haiti looduskatastroofile järgnenud päästeoperatsioonist, mille heaks annetasid raha ka paljud eestlased.

AKÜ juhi Piret Hirve sõnul toob Haitilt pärit režissöör Raoul Peck avalikkuse ette maavärina tagajärjed, kui Haitile lubatud humanitaarabi jäi toppama poliitika ja bürokraatia keerdkäikudesse. “Film annab ka soovitusi, kuidas süsteemi paremaks muuta. Pärast seanssi toimub arutelu filmis nähtu üle – kuidas Eesti spetsialistid näevad olukorda ja võimalusi selle parandamiseks? Arutelul osalevad MTÜ Mondo nõukogu liige Mati Raidma ja Hannes Keller Päästeameti Kriisireguleerimise osakonnnast.”

Kino Artise kassast saab tasuta pileti välja võtta täna või homme. Gruppidel suurusega alates kümme inimest on võimalik eelnevalt kohad broneerida. Broneeringud: kassa@kino.ee või telefonil 663 1380.

Film juhatab sisse 31. mail Vabaduse väljakul toimuva Maailmapäeva. Sel aastal on Maailmapäev pühendatud humanitaarkriisidele ja päeva teema on “Kriisid ei tunne riigipiire”. Kogupereürituse eesmärk on suurendada meie teadlikkust humanitaarkriisidest ja humanitaarabist ning näidata, kuidas saame kriisipiirkondades olevaid inimesi aidata. Maailmapäev on kogu pere päev: suurel laval on kontsert, lastele pakume meelelahutust ja huvitavaid mänge, vanematele mõtteainet ja lugusid elust terves ilmas. Huvilised saavad ammutada infot ja inspiratsiooni, kuidas ise panustada inimväärse elu heaks terves ilmas. Kogu päev on tasuta.

Lisainfo filmi kohta Facebooki lehelt.

31. mai Maailmapäeva programm.