Maailmapäeva sisse juhatav tasuta kinoseanss toimub juba järgmisel kolmapäeval, 14. mail kell 17.00. Näitame Artise kinos filmi “Saatuslik abi” (Fatal assistance), mis räägib Haiti looduskatastroofis kannatanutele saadetud humanitaarabist. Suur osa jõudis sellest kohale, kuid mitte kõik.

Haitilt pärit režissöör Raoul Peck toob avalikkuse ette maavärina tagajärjed, kui Haiitile lubatud humanitaarabi jäi toppama poliitika ja bürokraatia keerdkäikudesse. Film annab ka soovitusi, kuidas süsteemi paremaks muuta. Pärast seanssi toimub arutelu filmis nähtu üle – kuidas Eesti spetsialistid näevad olukorda ja võimalusi selle parandamiseks?

Kõik Maailmapäeval osalejad ja sõbrad – palun tulge ise filmi vaatama ja jagage sündmuse lehte enda võrgustikes! Broneerisime suure saali, nii et kohtadest ei tule kindlasti puudust. Film on inglise- ja prantsusekeelne, inglisekeelsete subtiitritega.

Vaata lisainfot ja märgi ennast osalejaks FB sündmuse lehel.

Maailmapäev toimub 31. mail Vabaduse Väljakul. Kogupereürituse eesmärk on suurendada meie teadlikkust humanitaarkriisidest ja humanitaarabist ning näidata, kuidas saame kriisipiirkondades olevaid inimesi aidata. Maailmapäev on kogu pere päev: suurel laval on kontsert, lastele pakume meelelahutust ja huvitavaid mänge, vanematele mõtteainet ja lugusid elust terves ilmas. Huvilised saavad ammutada infot ja inspiratsiooni, kuidas ise panustada inimväärse elu heaks terves ilmas.