Mahetoodete müük näitab jätkuvalt kasvutrendi. Samuti suureneb mahetoodete sortiment.

Mahetoodete tootja ning Rimi Talu Toidab müügiala juhi Margus Lille sõnul ostavad mahetooteid kõige enam just väikelaste vanemad. „Kahjuks esineb  lastel üha enam allergiaid ja tavatoidus kasutatavate lisaainete suhtes on nad tundlikud. Seepärast ostavad nende emad-isad sageli erinevaid mahetooteid. Lastele soovitakse pakkuda tervislikku toitu ning seepärast eelistatakse toidulaual just mahedalt toodetud toiduaineid,“ lisas Lille. 

2013. aastal kasvas Rimi kauplustes mahetoodete müük aasta varasemaga võrreldes 26 protsenti. „Huvi nii mahetoodete kui ka kodumaiste väiketootjate toodangu vastu kasvab jõudsalt, mida näitab ka Talu Toidab müügialade edu. Oleme rajanud lisaks senistele talupoodidele Talu Toidab müügiletid Tallinnasse Kaubahalli, Põhja ja Postimaja Rimidesse. Müügiala valikust 60 protsenti on kodumaised mahetooted, ülejäänu aga kohalike väiketootjate toiduained,“ selgitas Lille.

Rimides on Eesti kõige suurem valik mahedalt toodetud puu- ja köögivilju – sortimendis  on ligi veerandsada erinevat mahevilja. Rimi turundus- ja kommunikatsiooni juhi Andrija Lilleoja sõnul on Rimi tootevalikus lisaks mahedalt kasvatatud viljadele ligi poolsada nimetust i love eco mahetooteid, nende seas erinevad kuivained, pastad, õlid  ja muud toiduained.  „Tarbijate soovidele vastu tulles plaanime mahetoodete valikut veelgi laiendada ning tarbijate ettepanekud sortimendi täiendamise osas on alati  teretulnud,“ täiendas Lilleoja.

Eelmisel aastal kasvas Rimi kauplustes mahetoodete müük võrreldes 2012. aastaga enam kui veerandi võrra, 26 protsenti.  Kõige populaarsemad mahetoiduained eelmisel aastal olid I love eco tomatipüree, purustatud tomatid, läätsed, oliiviõli ning kakao. Mahedalt toodetud puu- ja köögiviljadest olid kõige menukamad kodumaine maheporgand, mahekartul, avokaado, kirsstomat, paprikad ja kaalikad.