Augusti alguses teatas Malta põllumajandusministeerium karusnaha ja foie gras' tootmise keelust, mis jõustub kohe. Uue muudatusega liitub Malta enam kui tosina karusloomafarmid keelustanud Euroopa Liidu riigiga.
- Elurikkus ja looduskaitse
- 18. august 2022
- Foto: Pixabay
Kuna Maltal praegu karusloomafarme ei ole, on keeld mõeldud ettevaatusabinõuna, et vältida karusloomakasvatajate kolimist Maltale teistest riikidest. Põllumajandusministeerium märkis, et kuigi sellised otsused pole Maltal tavapärased, on loomade kaitse tagamiseks siiski ülioluline karusloomafarmid keelustada.
“Kuigi Maltal karusloomafarme hetkel ei ole, on siiski oluline teha see põhimõtteline otsus ja tagada, et neid ka ei tule,” kiitis Malta otsust loomade eestkoste organisatsiooni Loomuse juhatuse liige Anu Tensing. “Loodetavasti astuvad selle sammu ka teised Euroopa riigid, kus karusloomafarmid veel keelustatud ei ole.”
Positiivne samm Maltal ära hoidmaks karusloomakasvatajate riiki kolimist meenutab, et üle Euroopa on tööd veel küll. Hetkel jätkavad farmid üle Euroopa naaritsate kasvatamist kohutavates tingimustes. Kuna mure loomade heaolu pärast inimeste hulgas aina kasvab, käivitati sel kevadel Euroopa kodanikualgatus (ECI) „Karusnahavaba Euroopa“, mis kutsub Euroopa Liitu üles keelustama karusloomafarmid ja ka tehistingimustes kasvatatud karusloomade nahast valmistatud tooted Euroopa turul. Lähemalt lugeda ja algatust allkirjastada saab siin.
* Eestis kiitis Riigikogu heaks loomakaitseseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse 2. juunil 2021. aastal, mis näeb ette keelustada Eestis loomade aretamine ja pidamine üksnes või peamiselt karusnaha saamise eesmärgil üleminekuajaga kuni 2026. aasta 1. jaanuarini. Seaduse vastuvõtmise poolt oli 55 ja vastu 19 riigikogu liiget.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta