Kuna kohe-kohe on Eesti Vabariigi 100 sünnipäev, siis tekkis idee midagi meisterdada. Mõtteid mis peast läbi käisid, oli mitmeid, aga pidama jäin rukkilille juurde. Või vähemalt valmis midagi, mis meenutab rukkilille.

Alustuseks otsisin välja ühe vana ja igava raamatu, mille lehti pole kahju meisterdamiseks kasutada. Lille õielehed keerasin ma krepp-paberist ning raamatulehti kasutasin tugevduseks, et õielehed kokku ei vajuks.

Krepp-paberist lõikasin välja ristkülikud, mis peaks jääma poole laiemad kui raamatulehed. Mina lõikasin raamatulehti kitsamaks, muidu jääb tugevdus lihtsalt väga välja paistma. Kokkukeeramisel asetasin raamatulehe krepp-paberi peale nii nagu pildil.

Meisterdame vabariigi aastapäevaks rukkilille

Võtsin siis külje keskelt kinni ja hakkasin kokku keerama umbes nagu jäätisetuutut keeratakse. Sättisin kahe vastaskülje nurgad kohakuti ning liimisin ääre kinni. Kindluse mõttes klammerdasin ka kokku nii, nagu pildil näha ja lõikasin tuutu otsa ära. Selliseid tuutusid tegin 22 tükki.

Kui need tuutud olid valmis, siis lõikasin mustast paberist umbes 10-11 cm ringi. Ringi liimisin papile, et see tugevam oleks ja lõikasin välja. Keerasin papi kooldu ülesse poole ning asusun õielehe/tuutusid kinnitama.

Meisterdame vabariigi aastapäevaks rukkilille

Kasutasin selleks kuumaliimi. Tuutud kinnitasin kahes reas ehk algul liimisin üksteise kõrvale ringiratast 11 tuutut. Teise rea juude jõudes kinnitasin need esimese rea vahekohtadesse. Liimides jälgisin, et pealepoole jääks kohakuti sätitud nurkadega pool. Kui mõlemad read said liimitud, siis lõikasin mustast paberist ja papist välja teise ringi, mis eelmisest natuke väiksem oli. Liimisin selle lille keskele ning valmis ta oligi.

Ilus sinine rukkilill musta südamikuga. See näeb väga kena välja eriti valgele seinale riputatult. Riputusaasa jaoks on mitu võimalust. Kas teha see enne liimima hakkamist klammerdades ja peenikesest traadijupist või asetada pärast kuumaliimiga ja niidi jupist esimesele pappringile.

 

Meisterdame vabariigi aastapäevaks rukkilille

Mina oma lille seinale ei riputa vaid asetan selle pidupäeval valge linaga kaetud lauale. Sisse panen lastele magusat või miks mitte asetada sinna hoopis rukkileib. Võimalusi on palju ning igaüks saab otsustada kuidas talle rohkem meeldib.

Head Eesti Vabariigi 100 aastapäeva!