Lemmikloomaomanikud muretsevad tihti, kuidas nende lemmikud ennast tunnevad, kui nad üksi jätakse. Kas nad on näljased, kas nad lihtsalt ootavad ja igatsevad omanikku, magavad terve päev või millega nad ennast lõbustavad, kui omanik ära on? Tõsi on aga see, et ka loomadel on oma salaelu ja tegemised, millest omanikel ei pruugi aimugi olla.

Animal Planet hakkab alates novembrist näitama esmaspäeva õhtuti lõbusat telesarja lemmikloomade elust, jälgides salakaameratega nende tegemisi ajal, kui omanikke kodus ei ole.

Igas saates näidatakse nelja lemmiklooma ja nende omanikke. Loomade pesad, puurid ja muud ruumid on varustatud automaatsete kaameratega, mis looma iga liigutust jälgivad. Koertel ja kassidel on kaelarihma külge kinnitatud väike ja kerge videokaamera, mis salvestab nende tegemised just sellisest vaatenurgast, nagu nemad oma ümbrust näevad. Sõna saavad ka lemmikloomade üllatunud omanikud, kes pärast videosalvestistelt vaatavad, millega nende lemmikud tegelikult tegelenud on. Enamasti on loomad ikka mõne pahanduse peal väljas.

Näiteks elab üks nutikas kass päevasel ajal topeltelu – omaniku lahkudes läheb kass teiste lahkete inimeste koju, kes talle samuti süüa annavad ja tema eest hoolitsevad, kui õhtul, kui kuuleb õige omaniku auto häält, naaseb kärmelt koju tagasi. Teine kass paistab oma omanikule nagu tavaline laisk kodukiisu, kes alati mõnusalt voodis ringutab ja nurru lööb, kui omanik töölt koju jõuab. Kuid kui omanik lahkub kodust, on ta oma koduaia tõeline kiskja, kelle eest ei pääse närilised ega linnud.

Saates näeb ka seda, kui võimas on instinktide jõud. Kui koer tunneb jälje lõhna ning järgeb sellele ummisjalu, pole omaniku hüüdmisest ja koera taga ajamisest suurt kasu. Kaamerate ja arvutitehnoloogia abil näeb, millise trajektooriga jäljekütt oma nähtamatut jälge taga ajab. Kõik, kellel on olnud kutsikas, saavad kaasa tunda noore bokseri omanikele, kelle koer justkui poolkogemata alati mõne pahandusega hakkama saab, kui omanikud kasvõi korraks selja pööravad.

Lisaks koertele ja kassidele on oma osa ka näiteks küülikutel. Omanikud nimelt arvavad, et nende kodus kasvab kaks isast kodujänest, kuid nende üllatus on suur, kui selgub, et üks küülikutest on tegelikult emane ning on koos kaaslasega omale järglasi ootamas ja pesa ehitamas. Nendest ja paljudest teistest lõbusatest loomalugudest rääkiv saatesari „Lemmikloomade salaelu“ (Secret Life of Pets) on Animal Planeti eetris esmaspäeviti kell 19.15 alates 3. novembrist.