Sellel nädalavahetusel, 11. ja 12. detsembril, saavad poekülastajad aidata raskustes inimesi toiduannetusega Tallinna, Narva ja Tartu Prismades.

Esmakordselt saavad kogutud toidu toel abi Narva puudustkannatavad pered. Toiduannetuse nädalavahetust korraldavad koostöös Serve the City, Continuous Action, Raplamaa Lasterikaste Perede Ühing, Swedbank, Viljandimaa Lasterikaste Perede Ühing, Prisma Peremarket ja paljud teised head organisatsioonid.

Tegemist on sellel aastal Toidupanga poolt korraldatava kolmanda ja viimase toiduannetusaktsiooniga. Kui 28. augustil Tallinna Prismades toimunud esimese toiduannetuse käigus kinkisid lahked inimesed peredele üle 5000 toiduaine, siis eelmisel nädalavahetusel toimunud annetusaktsiooni käigus koguti nelja erineva Eesti linna Rimides puudustkannatavate perede heaks ligi 7800 erinevat toiduainet.

„Heade annetajate toel saame detsembrikuus aidata lausa seitsme erineva linna raskustes peresid. Tahaksime nende perede nimel tänada kõiki seniseid ja tulevasi toiduannetajaid – te teete selle teoga väga olulise ja ilusa jõulukingituse,“ sõnas Toidupanga koostöövõrgustiku tegevjuht Piet Boerefijn.

Prisma tahab omalt poolt täiendada klientide poolt tehtavat annetust: „Me peame iganädalast koostööd Toidupangaga väga oluliseks ja kavatseme sellel nädalavahetusel kogutud annetustele omalt poolt juurde panna veel 10%,“ ütles Prisma Peremarketi tegevdirektor Janne Lihavainen

Eile asutamislepingu alla kirjutanud Narva Toidupangale on nädalavahetuse annetusaktsioon ühtlasi ka avapauguks. „Kui Tallinnas ja Tartus Toidupangaga koostöö juba toimub, siis kindlasti tahame iganädalaste annetustega panna õla alla ka Narva vastalustavale Toidupangale," lisas Prisma Peremarketi tegevdirektor.

Puudust kannatavate perede toetuseks saab annetada konserve, purgitoitu, kuivaineid, õli, maiustusi, pähkleid ja kõike muud, mis toatemperatuuril säilimist ei karda. Kampaaniat aitavad kohapeal läbi viia 180 vabatahtlikku erinevates linnades. Hetkel vajatakse veel appi vabatahtlikke Tallinnas saab sellel laupäeval ja pühapäeval annetada toitu puudustkannatavate perede toetuseks Mustamäe, Lasnamäe, Sikupilli ja Rocca al Mare Prismades kell 12-18. Tartu ja Narva Prismades saab toiduannetusi teha samuti mõlemal päeval kell 12-18. Ainsana jääb ümberehituse tõttu aktsioonist kõrvale Kristiine Prisma.

Täna algusega kell 16.00 toimub Tallinnas Kristiine keskuses Eesti pikima võileiva valmistamise õhtu, mille raames saab teha mündiannetusi Toidupanga laienemise toetuseks.

Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi Päikeselill ja Swedbanki poolt. Toidupanga tegevust toetab 2010. ja 2011. aastal Avatud Eesti Fond.

Toidupanga mündikampaania on ellu kutsutud Toidupanga laienemise toetuseks Eesti Pangaliidu, kodanikuliikumise Teeme Ära, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, AS G4S Eesti ja Eesti Kaupmeeste Liidu poolt ning kutsub üles eraisikuid ja ettevõtteid annetama kroonimünte Toidupanga kogumiskastidesse üle Eesti kuni järgmise aasta jaanuari lõpuni.