Eelmisel nädalavahetusel toimunud Toidupanga toiduannetusaktsioon läks väga edukalt – kokku tegid head inimesed neljas linnas ligi 7800 erinevat toiduannetust koguväärtusega 120 000 eesti krooni. 

Tartu ja Tallinna Rimides kutsuti inimesi üles annetama toiduaineid laupäeval, Rakveres ja Pärnus nii laupäeval kui ka pühapäeval. Kaasa lõi kampaanias ligi 160 vabatahtlikku üle Eesti. Eriti helded olid inimesed Pärnus, annetades kahel päeval kokku 2450 erinevat konservi, kuivainepakki jm toiduartiklit. Vaid napilt rohkem koguti toiduannetusi laupäeval Tallinnas – 2600. Väga rõõmsad olid Toidupankade loojad ka Tartus ja Rakveres, kus annetusaktsiooni tulemused ületasid eelnevalt püstitatud ootusi – Tartus koguti laupäeval 1500 ning Rakveres kahe päevaga 1200 toiduannetust. Eesti Toidupank ja Rimi tänavad südamest kõiki lahkeid annetajaid!

Kampaanias lõid teiste seas kaasa ka vabatahtlikud Viljandi ja Jõhvi loodavate toidupankade juurest. Tallinna Norde Centrumi Rimis ja Lasnamäe Rimis kogutud toidust läks 770 toiduainet puudustkannatavate perede toetamiseks Jõhvi ning 370 toiduannetust Viljandisse.

Nädalavahetusel annetatud toidust saavad lähinädalatel abi 170 raskustes peret Tallinnas, 100 perekonda Pärnus, 70 peret Tartus, 60 peret Jõhvis, 30 Viljandis ning 50 leibkonda Rakveres. Abisaajate leidmiseks tehakse kõikides linnades koostööd kohalike sotsiaalosakondadega, heategevuslike MTÜ-de ja töötukassaga. 

Kes seekord abi anda ei jõudnud, kuid sooviks raskustes peredele ja lastele siiski enne jõule ühe ilusa heateo teha, saab uue võimaluse veel sellel nädalavahetusel. Selleks tuleb sammud seada Tallinna, Tartu või Narva Prismadesse. Tallinnas saab sellel laupäeval ja pühapäeval annetada toitu puudustkannatavate perede toetuseks Mustamäe, Lasnamäe, Sikupilli ja Rocca al Mare Prismades kell 12-18. Tartu ja Narva Prismades saab toiduannetusi teha samuti mõlemal päeval kell 12-18.

Toimunud toiduannetuskampaania oli omataoliste seas juba teine. Selle aasta augustis toimunud annetuspäeval Tallinna Prismades kogus Toidupank abivajajatele üle 5000 erineva toiduaine. 

Toidupank võtab jõulukuul vastu ka eraettevõtete toiduannetusi, kes tahavad sel moel südamliku kingituse teha raskustesse sattunud eestimaalastele. Head algatust näitasid oktoobris üles Swedbanki töötajad, kes kogusid ühiselt kokku 1,2 tonni toiduaineid, mis anti üle Toidupangale hättasattunute abistamiseks.

Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi Päikeselill ja Swedbanki poolt. Toidupanga tegevust toetab 2010. ja 2011. aastal Avatud Eesti Fond.