Katie Spotz on noor ja sportlik naine, kes alustas 3. jaanuaril Senegalis ülirasket reisi Lõuna-Ameerika suunas. Nimelt on arengumaade inimeste puhta joogivee probleemi oma südameasjaks pidav Spotz võtnud eesmärgiks üksi sõudepaadil üle Atlandi ookeani rännata. 2500 miili pikkuse teekonna on naine plaaninud läbida saja päevaga ja kogu kolmekuulise reisi jooksul on Katie paadis üksinda.

Kui Katie Spotz´i plaan õnnestub, saab 22-aastasest naisest maailma noorim ja Ameerika esimene inimene, kes on Atlandi ookeani sõudepaadil ületanud.

Paadil ei ole isegi kõige väiksemaid purjesid. Sel on vaid päikesepaneelid, et hoida töötavatena vee magestamise masinat, GPS-i, raadiot, sülearvutit ja satelliittelefoni.

Oma reisiga plaanib Spotz koguda 50 000$ Blue Planet Run fondi, mille partnerid veavad üle maailma puhta vee projekte. Kogutud summaga loodetakse tagada puhas vesi vähemalt tuhandele arengumaa inimesele.

Sportlase asukohta uuendatakse Google Earth keskkonnas iga 20 minuti järel ja satelliittelefoni abiga jagab naine oma mõtteid ka Twitteris ning teemakohases veebipäevikus.

Lugege lisa:

http://twitter.com/katiespotz

http://rowforwater.com