Homme, 20. novembril kell 16 avab tunnustatud geoloog ja fotograaf Tõnis Saadre Loodusmuuseumi trepigaleriis fotonäituse „Kivine maailm – vorm ja värv“.
- Keskkonnaharidus
- 20. november 2015
Näituselt leiab pilte kivististest ehk fossiilidest ja pilkupüüdvatest mineraalidest nii Eestist kui ka mujalt maailmast.
Tõnis Saadre sõnab, et kõik, mis jääb meie jalge alla koosneb kivist, kõik kivimid aga omakorda mineraalidest. Kokku on Maal teada umbes 5000 mineraali. „Fotodel nähtavad mineraalid on erakordselt ilusad - nad võluvad oma kuju, läbipaistvuse ja värviga“, kirjeldab Saadre näituse mineraalide poolt, jätkates, et Eesti teod on küll väikesed, aga see eest väga vanad. „Need mõne sentimeetri suurused teod näevad suurendatult fotodel välja kui paekivist välja tahutud raiddetailid, paljud mõjuvad kui abstraktsed skulptuurid.“
Turmaliin |
Näituse idee tekkis Tõnis Saadrel Eesti Loodusmuuseumi kogude digitaliseerimise käigus, mil ta fotografeeris muuseumi geoloogilisi kogusid. Sealt pärinevadki näitusele välja pandud fotod.
Tõnis Saadre on geoloog, kes on eelkõige tuntud oma geoloogilisi palasid kujutavate fotode ning nende põhjal komplekteeritud näituste poolest. Peaaegu kogu tema karjäär on möödunud Eesti Geoloogiakeskuses, mille abiga on teoks saanud ka käesolev näitus.
Näitus „Kivine maailm – vorm ja värv“ jääb Eesti Loodusmuuseumis avatuks 1. märtsini 2016.
Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai 29a. Näitusele ja avamisele pääseb muuseumipiletiga. Kõik koera ja jalgrattaga külastajad saavad jätta oma sõbrad koera- ja jalgrattaparklasse.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta