17. novembril alustab Tallinnas, Vanalinna Muusikamajas kontserdisari “Reval Folk”, mille raames saab kord kuus kuulata pärimusmuusikat ja rahvamuusikat Eestist ja välismaalt.
- Inimene, kogukond, ühiskond
- 7. november 2017
Reval Folgi põhiline eesmärk on pakkuda inimestele asises Tallinnas võimalusi tuletada endale meelde oma põlist olemust ja ühendust teineteisega. Teiseks suureks eesmärgiks on innustada noori pärimusmuusikat professionaalsel tasemel EMTAs õppima ja kandma seeläbi meie omakultuuri edasi nii Eestis kui välismaal.
Kontserdisarjal on võimalik osa saada nii ehedast pärimusmuusikast kui ka pärimusmuusikast inspireeritud autoriloomingust. Reval Folgi esimese artistina astub 17. novembril kell 19:00 üles eesti tuntuim akordionist välismaal – Tuulikki Bartosik. Detsembris saab üle aasta aja kuulda ka 2016. Aastal parima Etnokulbi albumi auhinna võitnud väikekandletriot TRIO Soon/Piho/Lepasson. 19. jaanuaril kohtume Saaremaal elava eesti-flaami duo Leana ja Hartwiniga (Est/Be) ja 30. Märtsil külastab kontserdisarja raames Eestit ka siinmail armastatud iiri flöödimängija Dave Murphy.
Uurime, kas on üldse võimalik panna kokku meie pealinna Tallinna - ajaloolise nimega Revalit - ja pärimusmuusikat? Kas Tallinnas ja tallinlaste hingedes on pärimusmuusikale ruumi? Mis peaks juhtuma, et noored tunneksid rohkem huvi pärimusmuusika ja selle õppimise suhtes? Mida on vaja, et erinevad põlvkonnad saaksid kokku tulla ja ühiselt muusikat teha ja nautida? Kuidas võiks pärimusmuusika olla rohkem meie igapäevaelu osa? Oma visioonis näeme Tallinna, kus inimesed elavad terviklikus keskkonnas, kus neil on meelepärane töö, neil on aega pere ja sõprade jaoks ning rõõmu tundmiseks muusika kuulamisest ja üheskoos musitseerimisest.
MTÜ Reval Folk asutati 20.09.2017 Tallinnas. Algajatateks on Kadri Allikmäe ja Tuulikki Bartosik. Nõuandjaks ja toeks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala (Tarmo Kivisilla, Katariin Raska). Leanne Barbo (MTÜ Sabatants), Kai Kiiv (EMTA)
Alustame neljast kontserdist ning vaatame siis edasi. Rohkem infot: www.revalfolk.ee ja www.facebook.com/revalfolk
Kõik kontserdid algavad kell 19:00. Uksed avatakse kell 18:00. Kohapeal tegutseb kohvik. Piletid: Täispilet 10, õpilane/tudeng 7, pensionär 5, lapsed kuni 7. aastat tasuta. Toetajapilet 30 eurot. Piletid Piletilevist. SIIN
Esimesed 4 kontserti
Kõik esimesed 4 kontserti toimuvad Vanalinna Muusikamajas kord kuus reede õhtuti kell 19:00. Uksed ja kohvik avatakse kell 18:00
Tuulikki Bartosik (Eesti) sooloprojektiga „Storied sounds“ (valikbass akordion) 17. novembril kell 19:00 (uksed 18:00) Vanalinna Muusikamajas Tuulikki Bartosik (1976) on hetkel tuntuim eesti naisakordionist maailmas. Tema looming on kerge, innovatiivne ja värske, miksides omavahel looduse helimaastikke akordionihelide ning visuaalkunstnike loominguga. Soome Sibeliuse Akadeemia magistrikraadiga Tuulikki on justkui nagu üheksa naist korraga: ta on naine, ema ja muusik, olles samal ajal tegev Eestis, Soomes, Rootsis kui Inglismaal akordionisti, helilooja, muusikaõppejõu ja kultuurikorraldajana. Ta on tõeline põhjamaine väenaine, kes loob ja visualiseerib suurelt ning viib siis need visioonid ka ellu. Lisainfo: www.tuulikkibartosik.com
TRIO Soon/Piho/Lepasson (Eesti). 15. detsembril kell 19:00 (uksed 18:00). TRIO Soon/Piho/Lepasson ühendab kolme väikekandlemängijat, kes otsivad süvenemisega selle iidse pilli uudseid mänguvõimalusi. Sidudes tervikuks traditsioonilised pillilood, omaloomingu ja improvisatsiooni, loob trio kerge ja helge kõlamaailma. Trio on esinenud Eesti folgilavadel, samuti Lätis ja Leedus. Erinevate koosseisudena on kontsertreisid viinud neid Soome, Rootsi, Venemaale, Prantsusmaale ja Luksemburgi. 2016. aastal ilmus trio esikplaat “Tempo di Vals”, mis oli läinud aastal nomineeritud Eesti etnomuusika auhinna Etnokulp parima albumi kategoorias.
Leana and Hartwin (Eesti/Belgia), 19. Jaanuaril kell 19:00 (uksed 18:00). Leana & Hartwin on Eesti – Flaami (Belgia) duo, mis koosneb kahest Kuressaares elavast rahvamuusikust unistajast, kes laval olles musikaalsele teekonnale asuvad. Teekonnale, mis meenutab laevareisi Flaamimaalt Eestisse, kus lained takti löövad, kus tuul pehmelt oma laulu laulab ja kus merikotkad uutesse sihtkohtadesse teed juhatavad. Leana Vapper-Dhoore ja Hartwin Dhoore kohtusid Belgias, kus Leana käis õppimas. “Olime mõlemad noored alustavad muusikud. Saime kokku ühel koosmängimisel ja vahepeal on 7 aastat mööda läinud ja palju muutunud, aga kokkumängima oleme me jäänud.” Nüüd elavad Leana ja Hartwin Saaremaal ja juba 3 aastat. Leana Vapper-Dhoore – laul, viled, torupillid. Hartwin Dhoore – diatooiniline akordion.
Dave Murphy (Iirimaa). 30. märtsi 2018 kell 19:00 (uksed 18:00). Osava iiri flöödimängijana on rännanud mitmel pool maailmas, viies oma muusikat nii USA´sse, Kesk-Aasiasse, Soome kui Eestisse. Eestis on ta teinud palju koostööd Vendade Johansonidega ning külastanud meie maad igal aastal (tema elus on olnud ka periood, kus ta Eestis elas).Dave on olnud mitme kuulsa iiri ansambli (nt Prosper ja Tre) sünni juures ning osalenud ka bändis Anois. Kõik kollektiivid on esinenud ka Viljandi Pärimusmuusika Festivalil.
Esimesi kontserte toetab Eesti Kultuurkapital.
Rohkem infot Reval Folgi kohta:
www.revalfolk.ee / www.facebook.com/revalfolk
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta