Täna toob Bioneer lugejateni mõned nipid, kuidas muuta enda igapäevased tarbimisharjumused säästlikumaks.
- Tarbimine ja tervis
- Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
- 16. märts 2009
Tehke ostunimekiri kaupade asukohast sõltuvalt.
Suured kaubanduskeskused on ajaviitjad juba oma suuruse tõttu. Kui asute kodus ostunimekirja koostama, siis reastage kaubad nende asukohale vastavalt. Kui te teate, et leivalett asub piimaleti kõrval, aga šampooni leidmiseks peate minema üüratu poe teise otsa, siis milleks ennast vaevata – tehke kohe ajasäästlik nimekiri.
Ärge minge poodi, kui olete näljast nõrkemas, tunnete ennast kohutavalt õnnetuna või olete just saanud oodatust suurema preemia.
Rahulikuna poodi minnes väldite liigseid kulusid lohutus- ja preemiaostudele. Näiteks kui te kulutate oma oodatust kopsakama töötasu läbimõeldud otsusena mõnele kvaliteetkaubale, saate oma töö vilju kauem nautida.
Uskuge endasse. Teie ostuvalikud on teie elu. Te ei pea võrdlema enda ostukorvi sisu teiste omaga – nemadki on inimesed.
Kui olete enda jaoks paika pannud kriteeriumid, mille alusel te ostud sooritate, siis järgige neid. Teil pole põhjust oma läbimõeldud valikutes kahelda vaid seetõttu, et teised valivad muud moodi. Säästke, kui olete nii otsustanud!
Reklaam on kallis ja ohtralt reklaamitava toote hinnalisa maksame me ise kinni.
Sageli reklaamitakse ohtralt ja valimatult just neid kaupu, mis ilma lausreklaamita seisma jääksid. Mõelge sellele! Mida ägedam kampaania, seda enam kaalutlege enne ostmist.
Uurige ka madalamaid ja kõrgemaid riiuleid.
Ebapopulaarsemate riiulite pealt võite leida vägagi hea hinna ja kvaliteedi suhtega kaupa. Vale riiul ei tähenda koheselt halba kaupa.
Uurige pakendite täidetust.
Küllap on igaüks mõnikord avastanud, et suures karbis pole sisu ollagi - hommikuhelbeid on sageli vaid poole karbi jagu ning ühesuurustel jogurtitopsidel võib märgatav kaaluerinevus olla. Valides toote, mis on õige suurusega pakendis, säästate te ka keskkonda, sest jätate üleliigse pakendi raiskamata.
Märgake toidukaupade tüki- ja kilohinda.
Kilohindade võrdlemine on lihtsaim viis toote tegeliku hinnaklassi määramiseks.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta