Tuntud loomaarst ja omanimelise loomakliiniku omanik Tiina Toomet soovitab kõikidel loomaomanikel tõsiselt kaaluda lemmikloomade kindlustamist, et ootamatuste korral saaks loom parimat abi ning omanik ei peaks muretsema ega otsuseid langetama ravi hinna alusel. “Lemmikloomadel haigekassat ei ole, kuid ka loomad haigestuvad ootamatult ja satuvad õnnetustesse,“ ütleb Toomet.
- Tarbimine ja tervis
- 26. mai 2015
Tiina Toometi sõnul võivad looma ravimise hinnad olla olenevalt murest üsna kallid. Oma kliinikus on ta näinud, kuidas loomaomanikud on sunnitud otsima odavamaid alternatiivseid lahendusi või jääb loom ravist sootuks ilma.
„Mõned loomad satuvad arsti juurde lausa 2-3 korda aastas. Koerad võivad vigastada käpa klaasikilluga, neelata alla mõne söömiseks sobimatu mänguasja või on jäänud turult ostetud kondi kiud soolestikku pidama. Loomaarstil on oluliselt lihtsam ravida kindlustatud looma, kuna siis ei pea tegema ravis rahast tulenevaid järeleandmisi. Kindlustamine võtab ühe mure vähemaks nii omanikult kui arstilt,“ sõnas Toomet.
If Kindlustuste kahjukäsitleja Krista Tamme sõnul on Eestis märgata positiivset trendi lemmikloomade kindlustamises.. „Eestis saab kindlustada nii tõu- kui ka segaverelisi koeri ja kasse vanuses neli kuud kuni kaheksa aastat. Hetkel on meie juures kindlustatud umbes 2000 koera. Kindlustusvõtja peab elama Eestis, tema lemmikloom peab olema terve ja nõuetekohaselt vaktsineeritud ja mikrokiibiga märgistatud,“ tutvustas Tamm.
Kindlustada saab lemmiklooma hukkumise, varguse, kadumise ja ravimisest tekkivate kulude katmist. Teenistus- või jahikoerte puhul on võimalik kindlustada ka väärtuse vähenemist. „Eestis on levinum kõige laiema kindlustuskaitsega pakett, mis sisaldab looma kadumise korral kuulutamise ja leiutasu, loomaomaniku vastutuskindlustust ehk kindlustus olukorra kaitseks, kus loom kellegi võõra asja ära lõhub ning loomaomaniku reisitõrget, mis tähendab juhtumit, kus loom jääb haigeks ja looma tuleb tema elu päästmiseks opereerida ning seetõttu tuleb omanikul reis ära jätta,“ selgitas Tamm.
Kindlustus katab krooniliste haiguste esmakordse diagnoosimise ja haiguse leidmiseks tehtavate uuringute kulutused. Tamm lisas, et hilisemat ravi kindlustus enam ei kata.
Vastutuskindlustus aitab katta kahjukulusid, mis tekivad looma käitumise tagajärel. „On olnud juhuseid, kus lemmikloom on rünnanud naabri kassi, rikkunud kellegi hinnalise mantli või koer on ketist lahti tõmmanud, tänavale jooksnud ning põhjustanud autoavarii,“ lisas Tamm.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta