XIX pärimusmuusika festival paneb Viljandi lossimäed ja südalinna lõbusalt pulbitsema 28.-31. juulil 2011. Sedapuhku on teemaks "Rütm ja pulss".
- Bioneeri uudised
- 27. juuli 2011
Festivali põhiprogrammis on üle 70 kontserdi, millele lisanduvad kümned esinemised Rohelisel vabalaval ja tantsupõrandal. Samuti on huvilised oodatud õpitubadesse, regilaulupessa, muinasjututuppa, pillilaadale, ööülikooli, filmiseanssidele ning mitmetele teistele lustlikele ja harivatele ettevõtmistele.
Üleilmselt tuntud esinejatest saab tänavu näha ja kuulda näiteks Trilok Gurtu`t - Kašmiirist pärit löökpillimängijat ja heliloojat, kes ühe esimese india muusikuna suutis 1970. aastatel läänemaailmas läbi lüüa oskusega põimida oma kodumaa muusikat jazz´i ja world fusion´iga. Trilok Gurtu sooloesinemised on tunnustust pälvinud vaatemängulisuse eest, mis inspireerib ja arvardab publiku arusaama trummimängust ning rütmimaailmast.
Lisaks tervitab suvises Viljandis publikut rootsi pärimusmuusika pioneeriks ja legendiks tituleeritud ansambel Hedningarna, kes segas esimesena maailmas elektrooniliste ja akustiliste vahenditega skandinaavia pärimust ja rokki. Hedningarna on toonud pärimuse tänapäeva klubidesse ja staadionilavadele ning figureerinud pikalt ka poppmuusika edetabelites. Viimati esines Hedningarna Eestis 1997. aastal ja leidis siit arvukalt veendunud austajaid.
Väljastpoolt Eestist astuvad festivalilavadel üles ka näiteks Snaarmaarwaar Belgiast, Ensemble Sahnbehzadeh Iraanist, Chveneburebi Gruusiast, Oreka Tx Baskimaalt, Cissokho System Senegalist, Auli Lätist ja mitmed teised värvikad muusikud lähedalt ning kaugelt.
Ja loomulikult serveerivad pärimusmuusika sõpradele oma parimaid palu paljud andekad eesti esinejad eesotsas Kukerpillide, Nikns Sunsi, Abrahams Café, Triskele, VEMi, Untsakate, RO:TORO, Nolens Volensi, Zetode, Paabli ja Knihviga. Enam kui kümnendi pärimusmuusika vetel seilanud ansambel Vägilased annab festivalil oma viimase kontserdi.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta