Eestimaa Looduse Fond (ELF) kutsub üles esitama kandidaate Noore Looduskaitsja Auhinnale, mille eesmärgiks on toetada elujõulise ja aatelise looduskaitse püsimist Eestis läbi põlvkondade.

Auhinnale saavad kandideerida Eesti looduskaitsjad, kes on nooremad kui 35 aastat – olgu siis passi järgi või enesetunde alusel – ning kellel on ette näidata väljapaistvaid saavutusi Eestimaa looduse kaitsel. Kandidaadid võivad töötada nii riiklikus, era- kui ka mittetulundussektoris, samuti vabatahtlikuna, teatas ELF.

Noore Looduskaitsja Auhind loodi 2005. aastal Kaja ja Aleksei Lotmani ja ELFi poolt. Auhinda koos rahalise stipendiumiga antakse välja üks kord aastas silmapaistvale Eesti noorele looduskaitsjale.

Eelnevatel aastatel on auhinna pälvinud Asko Lõhmus Tartu Ülikooli looduskaitsebioloogia suuna arendamise eest, Peep Mardiste, kes on olnud pikka aega seotud Eesti keskkonna- ning looduskaitsega ja valitsusväliste keskkonnaorganisatsioonide tugevdamisega, Marek Sammul teaduspõhise looduskaitse arendamise eest, Tarvo Valker linnukaitseliste tegevuste eest, Murel Merivee innuka looduskaitsjana ja Ulvar Käärt, kes on teinud Eesti Päevalehele kirjutatud artiklite kaudu palju tööd eestlaste keskkonnateadlikkuse tõstmiseks.

Tänavune auhind antakse välja ELFi 20. sünnipäeval 1. veebruaril. Kandideerida saab kuni 20. jaanuarini nii enda nimel kui ka esitada kellegi teise kandidatuuri. Täpsema juhise kandidaadi esitamiseks leiad ELFi kodulehelt.