Viissada noort 46 maalt, sealhulgas Eestist, on valitud osalema 8.-11. augustil 2009 . aastal Taanis toimuvasse kliimalaagrisse Bright Green Youth. Noorte ideed esitatakse detsembrikuise ÜRO kliimakonverentsi COP15 eel Taani valitsusele.

Laagrisse tuleb noori oma isiklike lugudega põuast, üleujutustest ja sulavatest liustikest. Neid saabub sellistest juba kliimamuutusi kogenud riikidest nagu Gröönimaa, Bangladesh, Austraalia, India ja Keenia. Kohtumisel kõigi teiste osavõtvate maade noortega püütakse leida ideid tulevaste põlvkondade ees seisvatele kliimaprobleemide lahendamiseks.  


Kliimalaagris Bright Green Youth Taanis Sønderborgis kohtuvad 8.-11. augustil 500 14-18-aastast noort inimest. Nelja päeva jooksul töötatakse konkreetsete ideedega toodete või teenuste loomiseks, mis aitaksid osaliselt lahendada kliimamuutustega seotud probleeme.

Laager tegutseb detsembris Kopenhaagenis toimuva ÜRO kliimamuutuste konverentsi COP15 egiidi all ning siinsed lahendused ja ettepanekud esitatakse Taani valitsusele laagri lõpul.

“Homsed täiskasvanud vaatavad maailma hoopis erineva nurga alt, seda ka kliimamuutustega seoses. Neil ei ole kliima suhtes eelarvamusi ning seetõttu on nad innovaatilisemad. Samal ajal on noored juba sünnilt maailmakodanikud, mis annab aluse kliimadebati ja kliimalahenduste nägemiseks teises valguses,” sõnab Peter Rathje avaliku ja erasektori koostööprojektist ProjectZero, mis on üks ürituse organisaatoritest. Laagrit aitavad korraldada veel hariduspark Danfoss Universe ja ActionAid Denmark.