25. septembril toimuvad Fridays For Future liikumise eestvedamisel streigid üle maailma, millega nõutakse kliimakriisi leevendamist ja kliimaõigluse tagamist.

  • Kliima
  • 25. juuli 2020
  • Foto: Kliimamarss 2019 Tallinnas, Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

“Koroonapandeemia näitas meile kõigile, et poliitikud on suutelised tegutsema kärmelt ja teaduspõhiselt. Aga vaatamata koroonaviiruse levikule ei ole kliimakriis peatunud. Endiselt pole astutud samme, mis vähendaksid püsivalt ülemaailmset kasvuhoonegaaside heidet. Miljarditesse dollaritesse ulatuvad investeeringud, mida tehakse praegu üle maailma koroonakriisi ohjamiseks ning sellest taastumiseks, peavad olema kooskõlas Pariisi kokkuleppega,” ütles Fridays For Future Eesti liikumise eestvedaja Eestis Kertu Birgit Anton.

Varasematel meeleavaldustel on koos Fridays For Future aktivistidega osalenud miljonid inimesed üle maailma, et nõuda poliitikutelt tegutsemist kliimakriisi leevendamiseks ja kliimaõigluse tagamiseks, mis oleks kooskõlas Pariisi kokkuleppega eesmärgiks seatud 1,5-kraadise kliimasoojenemise piiriga. Eestis toimus esimene kliimastreik 2019. aasta 8. märtsil ning sel nädalal toimuvad Tallinnas ja Tartus meeleavaldused 73. nädalat järjest. Vaatamata koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud reeglitele on aktivistid üle maailma jätkanud võitlust kliimakriisi peatamise nimel, kasutades selleks nakkusohutuid viise, näiteks veebiplatvorme.

Fridays For Future on rahvusvaheline noorte kliimaliikumine, mille eesmärk on suunata maailma kestliku ühiskonna poole ja vähendada kliimakriisist tulenevat looduskeskkonna hävingut ja kahju inimestele.